Ми пропонуємо вашій увазі десяток туристичних локацій, які дозволять цікаво і активно провести час на свіжому повітрі, не пошкодувавши, що залишилися в країні
Попереду довгі вихідні, і не дивлячись на карантинні обмеження, хочеться провести їх на свіжому повітрі, милуючись природою, яка прокидається. Крім того, в нашій дивній країні є місця, де можна не тільки приємно прогулятися серед квітучих рослин, але і помилуватися пам'ятками архітектури українського козацтва та побуту, зануритися у традиції предків та згадати про власне коріння.
Інформатор зібрав для вас ТОП місць в різних регіонах України - парків, музеїв, заповідників і природоохоронних територій, - де можна провести незабутній вікенд, набувши вражень на рік вперед.
Село-музей Петриківка
Село, в якому розташований музей козацької доби під відкритим небом. Воно розташоване неподалік від міста Дніпро.Учасників екскурсій тут зустрічають хлібом-сіллю на рушнику та міцними настоянками на травах, які, згідно з козацькою традицією, гостям пропонують випити з шаблі. У будинках, розташованих на території музею під відкритим небом, можна побачити автентичні предмети побуту наших предків, а також колекції старовинних ікон, зброї та монет.
У дворі можна покататися на коні або постріляти з лука, а також відпочити біля ставка, порослого ліліями. Пообідати вас запросять до їдальні з дерева і нагодують з глиняного посуду справжнім українським борщем за прабабусиним рецептом, як годиться, з салом та часником.
Але головне, чим славиться село - це, звичайно ж, глиняний посуд, який тут виготовляють та петриківський розпис, яким її декорують. Тут можна отримати майстер-клас від народних майстрів, а також придбати практичні сувеніри на пам'ять.
Національний заповідник «Хортиця»
У Запоріжжі, нижче Дніпровських ГЕС,розкинувся найбільший на Дніпрі острів - Хортиця. Саме він першим в Україні отримав статус національного заповідника. Завдяки особливому розташуванню на острові утворився унікальний природно-ландшафтний комплекс. Тут заборонено розводити вогонь, ловити рибу, полювати, зривати рослини.
Сьогодні Хортиця стала одним з найважливіших освітніх і культурних центрів України. За останні 15 років на острові з'явився історико-культурний центр, Музей судноплавства, інтерактивний театр; тут продовжують знаходити скарби на кшталт тисячолітнього меча, який підняли з води кілька років тому.
У 2004-2005 роках тут розпочали будівництво історико-культурного комплексу - Січі, який потрапив до кадру кінострічки «Тарас Бульба». На Хортиці також стоїть пам'ятний хрест на честь 500-річчя запорізького козацтва.
Кам'янець-Подільська фортеця
Кам'янець-Подільська фортеця - середньовічний замок міста Кам'янець-Подільський на Хмельниччині,одна з історичних пам'яток нашої країни.
Сьогодні це одна з найпопулярніших прикрас Поділля, зі звичайного музейного комплексу перетворилася на живий організм.
Тут різні майстри займаються традиційними ремеслами: лучнічництвом, гончарством, різьбленням по дереву та випіканням хліба за традиційними рецептами. Спробувати себе в кожному з них пропонують і туристам, що надає можливість не тільки побачити історію, а й ненадовго в неї зануритися.
Шацькі озера
Це група з понад 30 озер у межиріччі річок Прип'ять та Західний Буг у Волинській області.Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, у яких побудована велика кількість баз та таборів відпочинку.
Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер у 1983 році створений Шацький національний природний парк площею 32 850 га. У 1995 році національний парк був включений до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, що підпадають під дію Рамсарської конвенції.
Найбільше з озер - Світязь. Вода в озерах прозора настільки, що на невеликій глибині видно дно. Для любителів відпочинку біля води - те, що треба. Завжди можна орендувати човник та покататися.
Синевир - озеро в горах
Найбільше за площею гірське озеро України і найвідоміше озеро в українських Карпатах.Площа його водного дзеркала - близько семи гектарів, а вода така чиста, що відображає колір неба.
Синевир знаходиться на висоті майже у тисячу метрів над рівнем моря, середня глибина озера - 10-12 метрів, максимальна - 24 метри. Через висоту розташування і велику глибину вода в ньому навіть влітку прогрівається всього на один-два верхніх метрів.
У центрі озера, як зіниця, розташований невеликий острів, звідси і народна назва - Морське Око Карпат.
За запитом «Синевир» на Booking.com ви тут же знайдете до десятка варіантів готелів на різний смак та гаманець.
Музей Холодний Яр
Холодний Яр - це велике урочище у Черкаській області,реліктовий лісовий масив площею близько семи тисяч гектарів. Тут є безліч ярів і схилів, а також сіл та хуторів зі своєю історією та її символами. Відвідати можна все - по черзі.
У цих краях виникла Коліївщина - повстання проти гніту Польщі. З 1918 по 1922 тут діяли партизанські загони, які виступили проти денікінців і більшовиків. Тут також була проголошена Холодноярська республіка, яка контролювала близько 25 прилеглих сіл з допомогою армії у 15 тисяч чоловік.
Неподалік від Чигирина розташована відновлена резиденція Богдана Хмельницького. З оглядового майданчика біля гігантського пам'ятника Хмельницькому на Замковій горі відкривається найкраща панорама міста.
Доторкнутися до тисячолітнього дуба, під яким, за легендою, молився сам Хмельницький, можна на хуторі Буда. Це місце по праву вважається місцем сили.
У Суботові перед очима постане Іллінська церква, чий силует ні з чим не сплутати, тому що щодня ми бачимо його на пятігрівенній купюрі.
Заповідник «Асканія-Нова»
До біосферного заповіднику, розташованому у Херсонській області,поблизу однойменного селища міського типу у 60 км від Каховки, можна потрапити з екскурсією.
«Нову Асканію» заснував у 1828 році німецький герцог як вівчарську колонію. Відтоді тут буквально зберігся незайманий, не зворушений плугом ґрунт.
Заповідник є домом диких копитних тварин - бізонів, сайгаків, європейських ланей, коней Пржевальського, куланів, благородних оленів, муфлонів та двогорбих верблюдів. У теплу пору року відкритий зоопарк поповнюється антилопами канна і гну, буйволами, зебрами та биками гаял. Безсумнівно, є на що, а точніше, на кого подивитися.
Національний дендрологічний парк Софіївка
Дендрарій та науково-дослідний інститут Національної академії наук України, розташований у північній частині міста Умань у Черкаській області,на берегах річки Кам'янки. Площа - 179,2 га. Це прекрасне місце для сімейного відпочинку. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей.
«Софіївка» є пам'ятником ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII - першої половини XIX століття. Тут росте понад 3,3 тисячі видів, форм і сортів місцевих та екзотичних дерев і кущів, включаючи тюльпанове дерево. Період весняного цвітіння - саме час, коли приємно прогулятися вздовж фонтанних алей, вдихаючи аромати сезонної краси.
Музей під відкритим небом Пирогове
Пирогове є Національним музеєм народної архітектури та побуту України. Історична реконструкція покликана відновити традиції регіону, зробити їх наочними для сучасників. У Пироговому на окраїні Києва реконструювали цілі райони України. Сюди з сіл з усієї країни звезли старі українські хати та господарське начиння, що відноситься до різних епох. І все це можна побачити і навіть помацати.
Тут можна прогулятися тихими вуличками унікального українського села, в якому представлені архітектурні форми і побут усіх куточків нашої країни.
Територія музею знаходиться на місці однойменного села та являє собою горбисту місцевість площею у 150 гектарів, на якій розташовано більше 300 експонатів, зібраних з усієї України.
Візьміть із собою ковдру або плед, візьміть щось перекусити, і ваша прогулянка по живому музею перетвориться на сімейний пікнік у спокійній атмосфері старовинного українського села.
Парк Межигір'я
Колишня резиденція побіжного екс-президента Віктора Януковича у селі Нові Петрівці на Київщині,яку він займав з 2002 року по 2014 рік. Так, журналісти і політики називають Межигір'я музеєм корупції.
На його території розташовані яхтовий причал, кінний клуб, тир, тенісний корт та інші розважально-туристичні комплекси, а також мисливські угіддя.
Високий замок
Оглядовий майданчик, прилеглий до середньовічної фортеці, розташований на Замковій горі у Львові,в однойменному парку.
Знаходиться в безпосередній близькості від центральної (історичної) частини міста, в минулому оточеної фортифікаційними спорудами.
Раніше інформатор повідомляв про п'ять захоплюючих видах туризму,про існування яких більшість людей не підозрює.
Також повідомлялося, туризм у 2020 році приніс Україні 130 млн гривень.
Крім того, Google підтримає туризм України .