Цього дня народилися українська балерина Катерина Кухар, грузинська співачка Тамара Гвердцителі та американський актор Кевін Костнер
Сьогодні, 18 січня, православна церква України відзначає день пам’яті святителів Афанасія та Кирила, архієпископів Олександрійських. В цей день святкують іменини Маргарита, Афанасій, Кирило, Марк. До кінця року залишається 347 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо цього дня немає хмар на небі – весна буде ранньою.
Афанасій народився 297 року в Олександрії. З дитинства він вивчав Святе Письмо. Коли Афанасій виріс, то став священиком. Разом із патріархом Олександром він їздив на Перший Вселенський Собор, пізніше Афанасія обрали на Олександрійську кафедру. Святитель керував Церквою 47 років і за цей час зазнав чимало гонінь. До наших днів збереглися його твори, коментарі до Святого Письма та життєписи, зокрема, і преподобного Антонія Великого.
Святий Кирило походив із знатної й благочестивої християнської родини. Він вивчив світські науки, у тому числі й філософію, але найбільше прагнув набути знання Святого Письма та істин християнської віри. По смерті патріарха Феофіла св. Кирило одностайно був обраний на патріарший престол Олександрійської Церкви. Помер святитель в 444 року.
Національний день тюльпанів став яскравою традицією в Нідерландах. Відзначають його на центральній площі Амстердама – Dam Square. З 2012 року до свята тут висаджують понад 200 тисяч тюльпанів! Свято не лише приваблює туристів. Воно нагадує про важливу роль тюльпанів у культурі та історії Нідерландів.
Цікаво, що саме в Нідерландах тюльпан став символом національної гордості й навіть вплинув на економіку країни під час так званої тюльпанної манії у XVII столітті. Тоді ці квіти продавали за захмарними цінами.
Цю дату було обрано невипадково. Цифра 18 нагадує форму сніговика, а цифра 1 символізує його палицю. Історик Боб Екштейн, автор книги "Історія сніговика", зазначає, що хоча точний автор першого сніговика невідомий, перша згадка про фігуру зі снігу датується середньовіччям. В одному з Часословів, що датується 1380 роком, можна знайти найстаріше зображення сніговика. Воно й стало історичним свідченням існування цієї традиції.
У своїй дитячій книжці "У пошуках Вінні" авторка Ліндсі Маттік розповіла, що 1914 року канадський ветеринар на ім'я лейтенант Гаррі Колеборн купив ведмежати за 20 доларів під час служби в Першій світовій війні. Він назвав свого нового вихованця Вінні, на честь рідного Вінніпега, і ведмежа стало талісманом полку, в якому він служив в Англії. Однак коли солдат поїхав до Франції, він залишив Вінні в Лондонському зоопарку, де йому було безпечніше. Але на відміну від книг, Вінні була дівчинкою.
Багато поколінь дітлахів виросли на історії про Вінну Пуха, тому цей день – привід згадати цього доброго й весело персонажа та його пригоди. І хоча б на мить знову відчути себе дитиною!
Цей день відзначається на честь лексикографа Пітера Марка Роже, який народився 18 грудня 1779 року. Він став одним із перших, хто зібрав і систематизував лексичний склад англійської мови, створивши "Тезаурус англійських слів і виразів". Це словник синонімів та антонімів. Сам термін "тезаурус" походить від латинського слова, що означає "скарб". З цього випливає мета словника – буквально стати скарбницею мовних можливостей.
Цього дня можна організувати міні-вікторини або конкурси серед друзів і колег, де потрібно буде знайти синоніми для звичних слів. Це не тільки весело, але й допомагає тренувати мовні навички.
Щоб досягти ідеального результату в приготування качка по-пекінськи, перед приготуванням качку продувають повітрям, аби відокремити шкіру від жиру. Потім її покривають шаром цукру, що дозволяє отримати ту саму хрустку скоринку, за яку всі люблять цю страву. І хоча сьогодні це популярна страва по всьому світу, колись її могли собі дозволити лише представники китайської знаті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.