В цей день народилися американський актор Оуен Вілсон та українська телеведуча Анастасія Даугуле - свята, церковні та народні традиції на суботу, 18 листопада
У суботу, 18 листопада, українці відзначають День сержанта ЗСУ, а православні шанують пам'ять святих Платона та Романа. Іменини сьогодні святкують Роман та Микола.
Християни святкують церковне свято 18 листопада на честь святих мучеників Романа та Платона. Платон був родом із побожної родини. Залишивши батьковий дім юнаком, він ходив із проповідями містами, поки не був схоплений і доставлений язичниками на суд володаря Агрипіна. Ні лестощі, ні підкуп, ні погрози, ні ув'язнення не змогли змусити Платона зректися християнської віри. Через місяць різноманітних тортур, які не змогли зламати його, роздратований правитель наказав стратити мученика.
За часів великих гонінь на християн диякон Роман підтримував віруючих і викривав язичників. Під час одного з язичницьких свят він спробував напоумити людей. Але замість того, щоб прислухатися до слів Романа, його схопили і зазнали численних мук, після чого стратили.
Цього дня наші пращури займалися творчістю та рукоділлям. Було прийнято працювати руками, наприклад робити фігури з глини або виготовляти дерев'яний посуд. Ці вироби продавали на ринках і таким чином заробляли собі життя між сільськогосподарськими сезонами.
18 листопада кожного року Україна відзначає День сержанта Збройних Сил України. Цей день існував в іншому форматі з 2009 року, але нове свято впровадив український президент Петро Порошенко 19 квітня 2019 року, видавши відповідний Указ. До цього День професійного сержанта святкувався у березні за наказом Міністра оборони від 2009 року, проте дату та мету свята дещо змінили.
Метою Дня сержанта є подяка та вшанування відданості сержантів та старшин військовій справі, героїзму, відповідальності, мужності, професіоналізму у виконанні службових обов’язків. Сержанти є ключовою ланкою в українському війську, на якій тримається підрозділ.
Щорічно в останньому місяці кожного сезону у світі відзначають День ресторану (восени - листопад). Святкування відбувається у третю суботу.
Ідея створення Дня ресторану з’явилася у 2011 році у Фінляндії: друзі мріяли відкрити власний ресторан, проте брак коштів та бюрократія їм заважали, тоді вони запропонували ініціативу, яку швидко підхопив та розповсюдив Facebook.
Суть полягає в тому, щоб запросити усіх охочих до відкриття власної кав’ярні чи бару на один день. Таке свято підкорило серця прихильників вуличної їжі - День ресторану активно відзначається в Японії, Італії, Португалії, США, Німеччині, Австралії, Чехії, Нідерландах та в інших країнах.
Щорічно у листопаді проводиться Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики, починаючи з 2020 року встановлено фіксовану дату - з 18 по 24 листопада. Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики - це глобальна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності та розуміння стійкості до протимікробних препаратів, а також поширення передового досвіду серед зацікавлених сторін концепції "Єдине здоров’я" з метою зменшення появи та поширення резистентних до ліків інфекцій.
Ініціатором проведення відповідного тижня виступила Всесвітня організація охорони здоров’я у 2015 році. Метою цього тижня є розв’язання проблеми необізнаності людей у темі антибіотиків, що призводить до необґрунтованого та неправильного їх використання. Стійкість до антибіотиків - серйозна загроза, яка з’являється як результат нераціонального вживання цих ліків.
Стійкість до протимікробних препаратів виникає, коли бактерії, віруси, грибки та паразити більше не реагують на протимікробні засоби. Внаслідок резистентності антибіотики та інші протимікробні засоби стають неефективними, а інфекції важко або неможливо піддаються лікуванню, що підвищує ризик поширення хвороб, тяжкого перебігу хвороби та летального результату. Темою дня 2023 року, як і в 2022 році, залишиться "Запобігання резистентності до протимікробних препаратів разом".
Антибіотики не допомагають при лікуванні вірусних захворювань. Їхня корисна дія поширюється на знищення хвороботворних бактерій. Ліки не можна комбінувати з іншими препаратами, щоб уникнути непередбачуваного ефекту. Зниження ефективності до антибіотиків значно ускладнює лікування інфекційних захворювань (туберкульоз, гонорею, пневмонію тощо), стійкість до антибіотиків є причиною більш тривалих госпіталізацій та зростання смертності.
18 листопада Латвія відзначає своє головне свято - День незалежності. Важливу державну подію святкують починаючи з 1918 року, коли у Національному театрі Риги було проголошено про створення Латвійської Республіки.
Сучасну територію країни люди почали заселяти після закінчення останнього льодовикового періоду понад 11 тисяч років тому. Перші поселенці і сформували особливу нарвську культуру. Пізніше тут оселилися балтські племена та індоєвропейські народи, що запровадили скотарство та землеробство.
У період Середньовіччя на території Латвії поселилися скандинави та фінські племена. На землях будували добре зміцнені фортеці, поступово формували князівства, дотримувалися язичницьких вірувань. За період з 1202 до 1561 року Латвію захопили хрестоносці Лівонського ордену. Це принесло на балтійські землі католицизм та розвиток військових формувань. Лівонія перестала існувати після вторгнень московії, Польщі та Швеції. В результаті війн країна була розділена на частини між Річчю Посполитою, московською державою та Швецією. Боротьба за незалежність розпочалася у 1917 році з утворення латиськими політичними партіями коаліції - Демократичного блоку. Через рік було оголошено незалежну Латвійську Республіку.
Кожного року у суботу перед Днем Подяки західний світ відзначає Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини. За інформацією Американського фонду запобігання самогубствам, пам’ятний день було запроваджено у 1999 році за ініціативи сенатора США Гаррі Ріда, який сам постраждав від втрати близької людини через суїцид. Політичний діяч представив резолюцію про відзначення суботи перед Днем Подяки як "Національного дня людей, що пережили самогубство близької людини". Конгрес Штатів підтримав ініціативу та офіційно оголосив пам’ятну дату, щоб громадяни могли збиратися разом задля душевного зцілення та підтримки.
Це несе страшний біль утрати близьким та рідним і є трагічною проблемою сучасного суспільства. Тому була встановлено дату, відповідного дня щоб розповісти населенню планети про прикру статистику самогубств та провести заходи щодо підтримки людей, які постраждали від суїциду близької людини.
Європейська спільнота намагається кожного року забезпечити якомога більше захисту та запобігати завданню шкоди дітям. Щорічно Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації відзначають 18 листопада.
Насильство та сексуальна експлуатація дітей на сьогодні є страшною реальністю. Найстрашніше, що у більшості випадків дорослий, що скоює насильство, є близькою людиною для дитини.
Поліція та органи опіки дізнаються про злочин лише у 10%. Постраждала дитина замовчує злочин, бо деколи думає, що це такий прояв любові до неї. Серед небезпечних наслідків сексуального насильства це, без сумнівів, важка психологічна травма, передача інфекцій, що можуть загрожувати життю, небажані вагітності, викидні та мертвонароджені діти.
Для запобігання таких злочинів та проведення заходів щодо інформування суспільства Європейська Рада у 2015 році вирішила встановити спеціальний день. Так, щорічно 18 листопада у Європі проходять заходи для дітей та дорослих, де їм розповідають про прикрі ситуації та як собі зарадити у їх випадку.
Сексуальна експлуатація може призводити до неймовірно тяжких наслідків. Діти після таких подій можуть роками мовчати, а потім скоювати самогубство і матерям залишається лише здогадуватися про причини трагедії.
Завдяки Європейському дню захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації проблеми щорічно все більше розголошуються, а суспільство дізнається про найкращі способи допомоги та застереження від таких злочинів.
18 листопада 1968 р. - Оуен Каннінгем Вілсон - американський кіноактор, сценарист і кінопродюсер. Номінант на премії "Оскар" та BAFTA у категорії "Найкращий оригінальний сценарій" за фільм "Сімейка Тененбаум", а також номінант на премію "Золотий глобус" у категорії "Найкраща чоловіча роль - комедія чи мюзикл" за фільм "Північ у Парижі".
18 листопада 1986 р. - Анастасія Даугуле - українська телеведуча. Заслужений журналіст України. Працювала репортеркою, редакторкою, авторкою і ведучою власних проєктів. З 2007 року - спеціальна кореспондентка телеканалу "Інтер". З 2011 року - ведуча програми "Подробиці". З 2014 року - ведуча програми "Ранок з Інтером" і музично-розважального проєкту "Місце зустрічі".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.