Яке сьогодні, 18 липня, свято: День Тетриса та ідеальної сім’ї

В цей день народилися американський актор Він Дізель та українська акторка Катерина Варченко

Свято
Також цього дня відзначають День конституції в Уругвай

Сьогодні, 18 липня, православна церква України вшановує пам'ять мученика Еміліана Доростольського, а також преподобного Іоанна Печерського, Багатостраждального. В цей день іменини святкують Афанасій, Василь, Сергій, Степан, Агнія, Анна, Варвара, Єлизавета та Кирило. До кінця року залишається 166 днів.

Наші пращури вважали, якщо місяць швидко переміщається по небу, то це віщує багатий урожай, а якщо зірок майже не видно – буде негода. Якщо місяць світить яскраво цього дня, то осінь буде сухою і теплою, а якщо на верхівці ялинки багато шишок – зима буде пізньою. Якщо на вулиці спекотно, то грудень буде холодним, а якщо кусаються мухи – чекайте на негоду.

18 липня - яке сьогодні церковне свято

Еміліан загинув за віру у Господа
Еміліан загинув за віру у Господа

Православні віряни 18 липня вшановують пам'ять святого мученика Еміліана Доростольського. Він був рабом високопосадовця із міста Доростол на березі Дунаю та сповідував християнську віру, за яку і загинув у 363 році.

Еміліан не висловлювався щодо свого віросповідання, але не зміг змиритись з указом імператора Юліана Відступника щодо жорстких гонінь на християн. Він проник до язичницького капища, розбив молотком статуї ідолів і перекинув вівтарі та світильники. Вийти з капища йому вдалось непоміченим.

Але язичники, обурені що їх ідолів знищено, схопили одного селянина та почали його бити. Еміліан не міг дозволити, щоб постраждала невинна людина, тому і сказав, що це він зруйнував капище. Його схопили й повели до судді Капітоліна. Дорогою язичники били та знущались з юнака

За наказом сановника Еміліана засудили до спалення. Але кинутий у багаття, він не загинув. Полум’я обпалило язичників, які стояли навколо вогнища. Коли багаття згасло, Еміліан ліг на вугілля та помер. У Константинополі згодом було збудовано церкву на його честь. Там знаходяться його святі мощі.

18 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День народження "Тетриса"

Гра розвиває логічне мислення та зорову пам'ять
Гра розвиває логічне мислення та зорову пам'ять

Щороку 18 липня у світі відзначають День народження "Тетриса". Цю цікаву гру було створено у 1984 році, а роком потому вийшла її електрона версія. Винахідник головоломки вчений Олексій Пажитнов. Він взяв за основу "тетраміно" та довів до цікавої вже не одному поколінню гри.

Мета гри у Тетріс – розмістити геометричні фігури на ігровому полі так, щоб вони  заповнили горизонтальні лінії без проміжків. Коли лінія заповнена, вона зникає, й гравець отримує бали. Гра триває, поки на полі є вільне місце і гравець може розміщувати нові фігури. 

Тетріс вимагає концентрації та логічного мислення, а ще сприяє розвитку зорової пам'яті. Адже під час гри потрібно запам'ятовувати форми фігур та їхнє положення на полі, а ще уявляти, як фігури будуть падати й як їх краще розмістити. За даними науковців, ця відома електрона гра ефективна при у боротьбі з переїданнями та наркозалежністю. Наразі існує понад сто версій цієї приголомшливої гри.

Міжнародний день Нельсона Мандели

Нельсон Мандела боровся за соціальну рівність
Нельсон Мандела боровся за соціальну рівність

18 липня у світі відзначають Міжнародний день Нельсона Мандели – відомого миротворця, борця за права людини і колишнього президента Південної Африки. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2009 році, а у якості дати виступив день народження Мандели (18 липня 1918 року). 

Мета цього дня – вшанувати спадщини Нельсона Мандели і заохотити людей до добровільних дій на благо суспільства. Бо життя цієї людини було прикладом того, що реальність піддається впливу цілеспрямованої волі, і що змінити можна навіть те, що на перший погляд здається нездоланним,

Нельсон Мандела народився у родині члена королівської ради народності тембу у селі на східному узбережжі ПАР. Від народження йому дали ім'я Роліхлахла, але у школі хлопчика нарекли Нельсоном. Вчився він гарно, а ще мав хист до спорту. З дев'яти років ним опікувався правитель трембу, бо батько загнув. Нельсон згодом мав стати королем свого народу. Але доля вирішила інакше.

Хлопець вступив в університет західного типу Форт-Хейр, де й розпочалась його боротьба за права темношкірих. У 1944 році Нельсон Мандела став членом Африканського національного конгресу та заснував Молодіжну лігу АНК. У 1956 році його вперше арештували, звинуватили у державній зраді, але суд виправдав юнака. Згодом він став співзасновником та лідером озброєної організації "Спис нації". В 1963 році його знову арештували, цього разу за диверсії та саботаж. За рішенням суду Мандела отримав довічне ув'язнення.

За гратами він провів 18 років. Але Мандела не зневірився і навіть заочно навчався у Лондонському університеті і здобути ступінь бакалавра права. Ще за цей час він написав автобіографічну книгу "Довгий шлях до свободи". Звільнили Манделу у 1990 році. Він розпочав переговори з урядом, як лідер АНК. А 26 квітня 1994 року на парламентських виборах партія здобула перемогу, 10 травня Нельсон Мандела склав присягу, як перший темношкірий президент ПАР. Термін його президентства закінчився у 1999 році. Він пішов з політики, але лишився борцем за соціальну справедливість. Помер відомий лідер 5 грудня 2013 року.

День ідеальної сім’ї

Цього дня вшановуєм сіменні зв'язки і цінності
Цього дня вшановуємо сімейні зв'язки і цінності

Також 18 липня відзначається важливе для кожного свято – День ідеальної сім'ї. Метою цього дня є вшанування міцних сімейних зв'язків та цінностей, зміцнення родинних відносин та встановлення взаєморозуміння у родині. Цей день – нагода провести час разом, показати близьким свою любов та вдячність.

Звісно ідеальних сімей не існує, адже у кожної родини свої цінності і поняття. Але ми можемо прагнути побудувати міцну і доброзичливу родину з фундаментом любові, турботи та довіри, де батьки підтримують один одного, а також заохочують соціальний, інтелектуальний і фізичний розвиток дітей. І роблять це з урахуванням бажань та схильностей дітей, через любов та взаємоповагу.

Цей день краще провести у сімейному колі, сходити на пікнік чи відвідати парк, а ще можна подивитись кіно чи пограти у настільні ігри. 

Всесвітній день слухання

Слухання акустичного середовища важливе для нашого здоров'я
Слухання акустичного середовища важливе для нашого здоров'я

Щорічно 18 липня відзначають Всесвітній день слухання. Він започаткований некомерційною організацією World Soundscape Project на честь дня народження канадського композитора і захисника природи Реймонда Мюррея Шафера. Його вважають засновником акустичної екології.

Вперше свято відзначили у 2010 році. Щороку йому надають нові теми. За попередні роки вже були тематики “H20”, “Звуки втрачені та знайдені”, “Послухай себе!”, “Слухати землю”. Цей день щороку привертає увагу тисяч людей зі всього світу. Все тому, що слухання – це мистецтво і воно вимагає безроздільну увагу і терпіння, а також приносить користь тому, хто цього потребує. 

Цей день спонукає людей звертати увагу на звуки навколишнього світу, розвивати свою здатність уважно слухати та розуміти почуте, сприяє підвищенню обізнаності про важливість акустичного середовища і його вплив на здоров'я та добробут. У цей день можна заспокоїтися, відволіктися від повсякденних турбот і присвятити час уважному слуханню звуків навколо.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити