День літунів, чоловічої краси та святого, що заснував на Русі монастир на честь Богородиці. В цей день народилися співачка Мадонна та письменники Чарлз Буковські й Юрій Іздрик - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 16 серпня
Православні християни в середу, 16 серпня 2023 року, святкують день Антонія Римлянина та Антона Вихровія. В народі цей день також називали Малинником. Згідно народних прикмет, погода цього дня передбачає, яким буде жовтень та навіть зима. Іменини сьогодні святкують Антон, Микола, В'ячеслав, Іван, Кузьма та Ісаакій. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 228 день року.
Православна церква цього дня відзначає пам'ять святого Новгородського Чудотворця преподобного Антонія Римлянина, який жив в XI-XII століттях. Народився святий у Римі в православній родині. Та вже у 19 років осиротів, після чого роздав усе майно жебракам, прийняв постриг і оселився на скелястому морському березі. За переказом, одного разу невеликий уламок скелі, на якому стояв і молився преподобний, відірвався. Нібито так Антоній і доплив до Великого Новгорода, де заснував монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці.
Преподобний Антоній Римлянин вважається основоположником чернецтва в стародавній Русі. Мощі святого навіть свого часу принесли зцілення архімандриту Троїце-Сергієвої Лаври Кирилу.
А от народне свято має назву Антон Вихровій через сильні вітри, що часто спостерігаються саме у цей день. Ворожки виходили на перехрестя та намагались потрапити в центр такого вихору. Просто сміливці також вирушали на перехрестя "вихори вартувати". При появі вихора треба було увіткнути в нього ніж. Вважалося, що далі можна запитати вітер про те, якою буде зима.
Малинником свято називали через те, що саме в цей період в лісах і садах достигає багато малини. Якщо чоловіки 16 серпня були зайняті польовими роботами, то відправлялися збирати її жінки і діти. Вже тоді були відомі цілющі властивості цієї ягоди. Малину широко використовували для лікування застуд, нервових та інших захворювань. З неї готували варення, джеми, випікали пиріжки з начинкою.
А ще цей день, 16 серпня, називали Ліщиною, оскільки достигали й горіхи.
Іменини сьогодні відзначають Антон, Микола, В'ячеслав, Іван, Кузьма та Ісаакій. За повір'ями, народжений в цей день хлопчик матиме відчайдушний характер та "вітер в голові", дівчина ж буде немов кремінь.
День чоловічої краси (Men's Beauty Day), або день догляду чоловіків за собою відзначають саме 16 серпня. Цей день у 2007 році в Америці заснувала компанія American Crew, яка спеціалізується на виробництві чоловічих товарів для догляду за собою.
Тож, всі чоловіки, які щоденно доглядають за собою і вважають це необхідністю, можуть святкувати цей день. Ми всі мріємо, щоб наші українські найкращі, наймужніші чоловіки знову доглядали за собою та робили все, що дозволяє мирне життя. Подяка нашим захисникам!
Всесвітній день повітряних зміїв (World Kite Day) також відзначають сьогодні. Повітряні змії - найстаріші літальні апарати. Ще їх називають літунами або кайтами. Винайшли їх у Стародавньому Китаї, де застосовували для військових цілей - у якості розвідників та для залякування супротивника. В Європу повітряних зміїв привезли мандрівники з Азії.
Проте з часом кайти в Європі з дитячої забави перетворилися на науковий інструмент. Шотландський вчений і метеоролог Александр Уілсон в 1749 році, досліджуючи коливання температури в атмосфері, підняв за допомогою повітряного змія термометри на висоту 900 метрів. Через три роки Бенджамін Франклін використав повітряного змія, щоб продемонструвати електричну природу блискавки.
В Книзі рекордів Гіннеса зареєстровано найбільшого повітряного змія довжиною 25,475 метра й шириною 40 метрів. Крім того, за допомогою повітряних зміїв були створені планери, що мали здатність переносити людину, а також зроблено перший аерознімок.
Також 16 серпня відзначають Міжнародний день Піно Нуар (International Pinot Noir Day). Піно-нуар - це червоний сорт винограду, один з так званих "великих винних сортів". Він є візитною карткою вина Бургундії, де майже все червоне вино виготовляється з піно-нуару.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.