ШІ допоможе спростити навіть складні бюрократичні процеси, зокрема оформлення компенсацій за зруйноване майно
У червні стартує бета-тест штучного інтелекту в Дії. ШІ-асистент допомагатиме знаходити послуги, довідки, найближчий ЦНАП — і скоро спілкуватиметься голосом. Про це повідомили в Дії.
“Просто описуйте свою ситуацію — і Дія підкаже, що робити: «У мене народилася дитина» → АІ-асистент порадить, які послуги потрібні та як їх отримати. У перспективі — ще більше: голосове спілкування, автоматичне надсилання довідок і повна цифрова підтримка 24/7”, - йдеться в повідомленні Дії.
Міністерство цифрової трансформації планує у червні цього року запусти у бета-версію ШІ-агента на порталі "Дія", який працюватиме як чат-бот на основі великої мовної моделі, відповідаючи на запитання громадян у форматі живого діалогу. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час конференції DOU Day.
Окремо він зазначив, що ШІ допоможе спростити навіть складні бюрократичні процеси, зокрема оформлення компенсацій за зруйноване майно. У майбутньому для цього достатньо буде написати в чаті, що будинок пошкоджено внаслідок обстрілу, і система поетапно проведе користувача через процес: запросить фото, сформує заяву, перевірить інформацію в реєстрах і відправить її до відповідної комісії. Також Федоров додав, що у перспективі голосовий доступ до державних послуг стане нормою, а класичні інтерфейси — поступово відійдуть у минуле.
Міністерство цифрової трансформації запустило монетизацію цифрової платформи Дія та планує в майбутньому виокремити її в окрему державну компанію з потенційною можливістю виходу на IPO. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За словами міністра монетизація Дії розпочалась у травні 2025 року і вже в червні платформа може отримати перші прибутки. Один із перших інструментів монетизації є шеринг документів.
"Щомісяця через "Дію" онлайн відкриваються десятки тисяч рахунків. Наприклад, з monobank за день відкрили 22 тисячі. За такі послуги фінансові установи готові платити", – зазначив Федоров.
Він також додав, що міністерство поступово працює над відокремленням "Дії" в окрему держкомпанію, яка в майбутньому може залучати бізнес до платформи та навіть продавати свої акції.
"Ми будемо поступово відокремлювати Дію в окрему державну компанію. Можливо, потім акції компанії будуть продаватися (йдеться, ймовірно, про підготовку до IPO – публічного розміщення акцій на біржі). Тобто Дія стане маркетплейсом, де бізнес зможе запускати власні сервіси та користуватися нашою інфраструктурою", — скуазав міністр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.