Цього дня народилися український боксер Олександр Гвоздик та британська акторка, зірка Поттеріани Емма Вотсон
Сьогодні, 15 квітня, православна церква України відзначає Великий вівторок, а також Вишгородської ікони Божої матері. В цей день святкують іменини Георгій і Трохим. До кінця року залишається 260 днів. А віряни уважно стежать за погодою: прилетіли ластівки - морозів більше не буде.
Вишгородська ікона Божої Матері - одна з найдавніших ікон, зафіксованих в літописах. Цю ікону називають Богородицею Елеуса Вишгородською і датують XII століттям.
Оповідь про ікону є у Радзивіллівському літописі. Хто написав ікону і як вона опинилася у Вишгороді - у літописі не йдеться. Найімовірніше, це був княжий вклад, можливо, Ярослава Мудрого, адже відомо, що він любив засновувати монастирі й обдаровувати їх іконами. Крім того, у Вишгороді була його резиденція, де він хворів і помер.
На початку XX століття під час реставрації ікони на її звороті виявили зображення стола з хрестом. Ймовірно, його додали, щоб підкріпити легенду, згідно з якою апостол Лука на частині столу, де відбувалася Таємна вечеря, написав Богородицю з Дитям.
Починаючи від XV століття, ікона темніла від диму, який підіймався від тисяч свічок, що горіли у храмі. Реставрацію тоді робили так: брали пемзу, зчищали найтемніші місця і записували їх по силуету свіжими, яскравими фарбами. Так від первісного живопису на іконі залишилися тільки лики. Але це ті лики, на які дивилися кияни та вишгородці у XII столітті.
Один з найвідоміших сищиків в історії - Ежен Франсуа Відок. Сам він починав свій шлях зі злочинної діяльності. Коли це йому набридло, він звернувся до поліції, щоб запропонувати свої послуги з ловлі бандитів. Відок аргументував це тим, що тільки злочинець може зрозуміти злочинця.
Він набрав групу з колишніх учасників банди і почав досить успішно розплутувати найскладніші злочини. За це його прозвали батьком карного розшуку.
15 квітня 1919 року, Декретом Раднаркому України була утворена окрема секція судово-кримінального розшуку. Карний розшук здійснює вкрай необхідну підготовчу діяльність до попереднього слідства для органів звинувачення. Вітаємо з професійним днем всіх причетних!
15 квітня 1904 року два японських броненосних крейсера вийшли на перекидну стрільбу по внутрішньому рейду фортеці Порт-Артур. Перекидною називали стрільбу з крутими траєкторіями снарядів по цілях, що знаходяться десь за гористою місцевістю, за відсутності прямої видимості.
Радіоелектронна боротьба зосередила в собі всі сучасні технології проведення операцій:
І все це способи ведення сучасної війни.
Всесвітній день мистецтва - міжнародне свято, присвячене образотворчому мистецтву. Ініціатором свята є Міжнародна асоціація мистецтв, яка є партнером ЮНЕСКО.
Свято відзначається 15 квітня, оскільки ця дата є днем народження Леонардо да Вінчі - генія Ренесансу. Цей день нагадує про величезний вплив витончених мистецтв на всі сфери людської діяльності.
Перший Всесвітній день мистецтва відбувся 15 квітня 2012 року, а в Сполучених Штатах цей день офіційно був відзначений у Лос-Анджелесі 15 квітня 2015 року. З того часу свято стало щорічною подією, що об'єднує митців і цінителів мистецтва по всьому світу.
У 1880 році Джеральд Уолдо Гарт заснував Американську електричну компанію в Коннектикуті. Пізніше ця компанія об’єдналася з Thomson-Houston Electric Company під керівництвом Чарльза Коффіна. Згодом, у 1887 році, Гарт переїхав до Міссурі, щоб очолити Edison Electric Company.
На піку діяльності до 2021 року GE займалася багатьма галузями: авіацією, енергетикою, відновлюваними джерелами енергії, цифровими технологіями, виробництвом локомотивів та інше. Нині компанія сфокусувалася на чотирьох основних напрямах, залишаючись провідним виробником авіаційних двигунів.
Дослідження показують, що інтуїція може бути дуже точною, якщо людина має достатній досвід у певній сфері. Наприклад, інтуїція лікарів чи детективів часто набагато точніша, ніж у інших людей.
Деякі історичні прогнози стали пророчими. Наприклад, у 1945 році британський інженер Чарльз Беббідж передбачив появу комп'ютерів та Інтернету, хоча в його часи ці ідеї здавалися майже фантастичними.
Згідно з деякими культурними віруваннями, шосте чуття є потужним інструментом для прогнозування майбутнього. В Україні, наприклад, ще з часів давніх слов'ян існувала традиція ворожити на Святвечір, коли люди вірять, що у ці дні розкривається особливе шосте чуття.