Яке сьогодні, 12 січня, свято: Всесвітній день доньки і глазурованих пончиків

Цього дня народилася українська співачка Злата Огнєвіч та український актор театру і кіно, Народний артист України Станіслав Боклан

Календар, свято, цей день в історії, дата, 12 січня
А ще цього дня – День українського політв’язня

Сьогодні, 12 січня, православна церква України відзначає день пам'яті мучениці Тетяни і тих з нею, що в Римі були замучені. В цей день святкують іменини Ілля, Сава, петро, Тетяна, Макарій. До кінця року залишається 353 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо цього дня сніжить – літо буде дощовим.

12 січня – яке сьогодні церковне свято

День святої Тетяни, захисниці віри та молодих дів

Ікона святої мучениці Тетяни.
Ікона святої мучениці Тетяни.

Свята мучениця Тетяна народилася в знатній римській сім’ї – її батько тричі обирався консулом. Він був таємним християнином і виховав дочку відданою Богу і Церкві. Досягнувши повноліття, Тетяна не стала виходити заміж і всі свої сили віддала Церкві. Вона була поставлена дияконисою в одному з римських храмів і служила Богові, в пості й молитві доглядаючи за хворими і допомагаючи нужденним. Свою праведність їй належало увінчати вінцем мучеництва.

Язичники кинуди Тетяну у вогонь, але і вогонь не пошкодив мучениці. Тоді мученицю, що захищала віру в Господа нашого Ісуса Христа словом і ділом, усікли мечем. Разом з нею, як християнин, був страчений і її батько, який відкрив їй істини віри Христової.

12 січня – яке сьогодні свято в Україні

День українського політв'язня 

Щороку в Україні 12 січня відзначається День українського політв’язня.
Щороку в Україні 12 січня відзначається День українського політв’язня.

Ще цей день називають днем Сенцова і Джеляла. Це день шани тих, для кого переконання і цінності стали дорожчими за фізичну свободу. Традиція відзначення дня політв’язня запроваджена 1975 року з пропозиції В’ячеслава Чорновола. Дату обрали невипадково.

12-14 січня 1972 року радянська влада провела найбільшу репресивну акцію проти українських дисидентів. Масові затримання та арешти були помстою за їхню боротьбу за незалежність України та творчість, що доводила міфічність ідеології радянської людини.

Тоді були заарештовані всі відомі представники національно-демократичного руху  України: Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл та інші.

Наступна хвиля арештів відбулася у квітні-травні 1972 року. Історія повторюється. Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну, російська влада повністю наслідує радянські методи боротьби з інакодумцями. 

12 січня – яке сьогодні свято в різних країнах світу

День глазурованих пончиків

День пончиків у глазурі відзначають 12 січня.
День пончиків у глазурі відзначають 12 січня.

Глазуровані пончики мають близько 240 калорій, з яких 120 припадають на жири. Історія пончиків дуже цікава: американський підприємець Генсон Грегорі стверджує, що саме він винайшов пончик у вигляді кільця в 1847 році, коли йому було лише 16 років.

Це сталося на борту судна, що перевозило вапно. Грегорі був незадоволений жирністю пончиків традиційної форми та сирим центром звичних виробів, тому винайшов пончик з отвором посередині, щоб він рівномірно смажився. 

Всесвітній день доньки

12 січня проводиться Всесвітній день доньки.
12 січня проводиться Всесвітній день доньки.

Всесвітній день доньки – міжнародне свято, що виникло на основі Національного дня доньки в Індії. Міжнародний день доньки – це можливість висловити вдячність та повагу до доньок, які є джерелом любові, радості й підтримки у родині. Вони часто стають тими, хто об'єднує родичів, створюючи теплу атмосферу взаєморозуміння. 

У Всесвітній день доньки батьки повинні не лише висловлювати гордість за своїх дочок, а й дарувати їм особливу увагу та любов, підкреслюючи їх важливість у житті кожної родини.

Національний день марципану в США

День марципану святкують 12 січня.
День марципану святкують 12 січня.

Марципан – це смачний інгредієнт, який широко використовується в десертах і цукерках, від печива та тортів до трюфелів і праліне. Його також часто фарбують і формують у вигляді мініатюрних фруктів, якими можна не лише насолоджуватись самостійно, але й використовувати для декорування тортів. Цікаво, що марципан мав медичне застосування ще в Середньовіччі. Аптекарі продавали його як ліки для лікування фізичних і психічних розладів.

Точне походження марципану залишається загадкою, але перші письмові згадки про нього з'явилися в Італії та Іспанії в XVI столітті. Проте, ймовірно, марципан існував набагато раніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube