В цей день народилися американські актриси Медхен Амік та Дженіфер Коннеллі - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 12 грудня
У вівторок, 12 грудня, українці відзначають День Сухопутних військ, а православна церква шанує пам'ять чудотворця Спіридона Триміфунтського. Іменини сьогодні святкують Олександр.
Віруючі православної церкви цього дня вшановують пам'ять святителя Спіридона Триміфунтського. Спіридон народився наприкінці III століття Кіпрі в сім'ї простих християн. З дитинства він пас овець і вів скромний, богоугодний спосіб життя. Досягши віку зрілості, одружився, і дружина народила йому дітей. Через кілька років душа його дружини покинула світ, і Спіридон став ще ревніше служити Господу Богу. Перед його поглядом завжди був приклад Давида, Якова та Авраама, які відрізнялися лагідністю, простотою та любов'ю до мандрівників.
За свої добрі справи Спірідон був удостоєний чудового дару. Він почав зцілювати людей і виганяти з них бісів. Незабаром був призначений єпископом міста Тріміфунта. Будучи на кафедрі, Спіридон здійснив безліч чудес, але не відступав від встановлених церковних правил і продовжував вести доброчесне життя, вирізняючись працьовитістю та добротою.
У день Спиридона селяни не працювали, лише обговорювали плани наступного року. З домашньої роботи сьогодні можна лише заготовляти дрова та годувати худобу. Щоб кури несли багато яєць, у їхній корм у цей день додають гречку.
День Сухопутних військ України або День Сухопутних військ Збройних Сил України - важлива щорічна подія, що відзначається 12 грудня. Встановлене Указом Президента України від 18 жовтня 1997 року на знак визнання життєво важливої ролі Сухопутних військ у забезпеченні національної безпеки, це свято вшановує вагомий внесок Сухопутних військ у забезпечення обороноздатності країни.
Сухопутні війська складаються з механізованих, танкових, ракетних військ, артилерії, армійської авіації, частин протиповітряної оборони та спеціальних військ. Як найчисельніший вид Збройних Сил України, вони відіграють вирішальну роль у підтримці територіальної цілісності та захисті державних кордонів.
Сухопутні війська України зазнали значної модернізації, зосередженої на підготовці, оснащенні та прийнятті стандартів НАТО. Сухопутні війська беруть активну участь у міжнародних військових навчаннях та миротворчих місіях, підвищуючи свої спроможності та взаємосумісність із силами союзників.
12 грудня світове суспільство відзначає цікаве свято - Міжнародний день хеві-металу. International Day of Heavy Metal - одне з найбільш популярних свят шанувальників важкого металу. Цей музичний жанр з’явився у 60-70-х роках минулого сторіччя завдяки музичним колективам Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath та поклав початок для формування багатьох напрямів року.
Свято "Хеві-метал" було створене за ініціативи британця Айрона Метью Коллінза, завзятого фаната важкої музики. Чоловік намагався обрати дату, що добре запам’ятовується. Отже, перше свято відбулося 12.12.12 - у 12-й день 12-го місяця 2012-го року. З цього почалася традиція щорічного святкування дня "Хеві-метал".
День кандзі в Японії відзначається щорічно 12 грудня є унікальною культурною подією, яка вшановує значення ієрогліфів кандзі в японському суспільстві. Заснований у 1995 році Японським фондом тестування здібностей до кандзі, цей день став важливою нагодою для роздумів про роль кандзі в сучасному житті японців.
Вибір 12 грудня (12/12) як Дня кандзі не випадковий. В японській мові число 1212 фонетично асоціюється з фразою "добре слово - одне слово", що символізує суть і красу ієрогліфів кандзі. Ця дотепна гра слів підкреслює глибокий зв’язок між мовою та культурою в Японії.
День кандзі виходить за рамки простого святкування; це день освіти та обізнаності про важливість кандзі в японській культурі. Він спонукає людей замислитися над мовою, якою вони користуються щодня, і над глибокими значеннями, які можуть передавати окремі ієрогліфи.
День працівників роздрібної торгівлі, що відзначається щорічно 12 грудня, - це день, присвячений визнанню та оцінці важкої праці та відданості працівників роздрібної торгівлі в усьому світі. День працівників роздрібної торгівлі був започаткований організацією Trust for Retailers & Retail Associates of India (TRRAIN) у 2011 році.
Він розпочався як невеликий рух в Індії з 20 000 учасників і з тих пір переріс у глобальне явище, яке відзначають понад 800 брендів і 6 мільйонів працівників у таких країнах, як Індія, Туреччина, Філіппіни та ОАЕ.
Працівники роздрібної торгівлі часто лишаються за кулісами індустрії роздрібної торгівлі. Вони працюють не покладаючи рук, особливо в пікові сезони, такі як фестивалі та свята, часто ціною свого особистого часу. День працівників роздрібної торгівлі - це день визнання їхніх зусиль і важливої ролі, яку вони відіграють у просуванні роздрібної торгівлі вперед.
Всесвітній день загального медичного забезпечення відзначають 12 грудня. В сучасному світі медики вже навчилися боротися з різноманітними хворобами, які ще кілька століть тому вбивали незліченну кількість людей. Сьогодні людство знає, як вилікувати більшість хвороб та що потрібно зробити аби вберегти себе від захворювань.
На жаль, рівень життя, обізнаності та прогресу в різних країнах суттєво різний. Так, новонароджені діти на різних континентах або навіть у сусідніх державах мають різні шанси на виживання та довголіття.
Всесвітня організація здоров’я щороку стає все більш занепокоюється станом медичного забезпечення у світі. В більшості міжнародних декларацій щодо прав людини згадується про право на здоров’я. Тобто, всі служби, які є відповідальними за базові потреби медичної допомоги, мають бути готові надавати таку допомогу.
Беручи до уваги декларацію прав людини Організація Об’єднаних Націй затвердила, що всі країни мають забезпечувати суспільство якісним медичним обслуговуванням. Тому з 2016 року під егідою Всесвітньої організації здоров’я відзначається Всесвітній день загального медичного забезпечення.
День пуансетії, що відзначається 12 грудня, - це день вшанування яскравої червоно-зеленої рослини, яка є синонімом святкового сезону. Цей день вшановує шлях рослини від її ацтекського походження до того, як вона стала основною різдвяною прикрасою в будинках і громадських місцях. Свято започатковане у США, а вшанування рослини поширене у всьому світі.
Народна назва пуансеттії - Різдвяна Зірка, завдяки тому, що квітка зацвітає, як правило, у грудні під Різдво (25 грудня). Після цвітіння пуансеттія часто гине, тому слід ретельно дотримуватись порад по догляду за квіткою.
Батьківщиною рослини є Центральна Америка і Мексика, у вологих і тінистих місцях можна зустріти пуансеттію часом до 2-х метрів у висоту з непривабливими квітками і красивим листям у формі зірки. Відома в ацтеків як Cuetlaxochitl, пуансетія використовувалася завдяки своєму яскраво-червоному барвнику та лікувальним властивостям.
Це найпопулярніша рослина на свята. У США в Різдвяний сезон продається від 40 до 50 млн пуансеттій. Популярність Різдвяної зірки набула всесвітнього масштабу, пуансетії вже стали традиційним декором на Різдво, як живі рослини, так і штучні, також популярні прикраси на ялинку у формі гілочок пуансетії.
Щорічно 12 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день нейтралітету. Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй 2 лютого 2017 року. До Дня нейтралітету проводяться різноманітні заходи задля обізнаності суспільства щодо цієї теми.
Нейтралітет - це позиція, за якої держава відмовляється від участі у воєнних діях. Політика нейтралітету допомагає зміцнити мир та налагодити дружні й взаємовигідні відносини між країнами, закликає до превентивної дипломатії.
12 грудня 1970 р. - Медхен Елейна Амік - американська актриса. Починаючи з 2017 року, Амік виконує роль Еліс Купер, матері Бетті Купер у підлітковій телевізійній драмі "Рівердейл". Амік зіграла другорядну роль у другому сезоні серіалу "Пліткарка", де її героїнею захопився Нейт Арчібальд. Також з'явилася у другому сезоні серіалу "Блудлива Каліфорнія".
12 грудня 1970 р. - Дженіфер Лінн Коннеллі - американська актриса. У кіно знімається з дитинства, але популярності добилася з виходом фільмів "Темне місто", "Реквієм по мрії", "Ігри розуму", за останній з яких вона отримала нагороди "Оскар", BAFTA та "Золотий глобус" у категорії "Краща акторка другого плану", а також номінацію на премію Американської Гільдії кіноакторів у категорії "Краща акторка".
12 грудня 1990 р. - Борис Максимович Круглов - Zi Faámelu - українська співачка та автор пісень. Учасниця програм "Фабрика зірок","Фабрика зірок Суперфінал" та "Голос України". 2014 року вона оголосила себе трансгендером на своїй сторінці в Instagram, проте за документами станом на 2022 рік була чоловіком. У 2008-2014 сценічний псевдонім був Борис Апрель, після заяви про зміну статті - Анна Ейпріл (2014-2017), Зіанджа (2017-2020), з 2020 року - Zi Faámelu.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.