Яке сьогодні, 10 вересня, свято - День танкістів України та осінні Петро та Павло

Читать на русском

В цей день народилися український письменник Олександр Довженко та англійський кінорежисер Гай Річі - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 10 вересня

Читать на русском
Яке сьогодні, 10 вересня, свято - День танкістів України та осінні Петро та Павло
День гінекологічного здоров’я та День працівників нафтопереробної промисловості

В цей день народилися український письменник Олександр Довженко та англійський кінорежисер Гай Річі - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 10 вересня

У неділю, 10 вересня, українці відзначають День танкістів, православна церква вшановує пам'ять святителів Петра та Павла. У народі цей день називали "Осінні Петро та Павло". Згідно з прикметами, погода цього дня визначає, яка буде осінь та зима.

Іменини сьогодні святкують Ян, Тихон, Семен, Петро, Павло, Микола, Лука, Костянтин, Клим, Ісмаїл, Іван, Євген, Гліб, Гавриїл, Василь, Андрій, Тетяна, Пульхерія, Єфросинія та Ганна.

10 вересня - яке сьогодні церковне свято

Мучениці Мінодора, Мітродора та Німфодора
Мучениці Мінодора, Мітродора та Німфодора

10 вересня - день пам'яті мучениць Мінодори, Митродори і Німфодори. Дівчата були рідними сестрами і жили в IV столітті за царя Максиміана Галерії. Для того, щоб врятуватися, вони пішли в пустелю і багато часу проводили в пості і молитвах. Імператор дізнався про це і зажадав їх до себе.

Побачивши їх красу, пообіцяв незліченні багатства і вдале заміжжя, якщо тільки вони принесуть жертви і поклоняться ідолам. Дівчата відмовились, тоді Максиміан наказав мучити їх, першою вбив Минодору.

Сестри, побачивши тіло, зраділи тому, що Мінодора першою отримала мученицький вінець і попередили імператора, що готові страждати за Христа і задоволені цим. Максиміан замучив їх теж.

Також відзначають "іменини горобини" - дерева, що захищає від нечистої сили
Також відзначають "іменини горобини" - дерева, що захищає від нечистої сили

10 вересня православна церква вшановує пам'ять святителів Петра та Павла, єпископів Нікейських. Петро і Павло походили з Нікеї і були там єпископами. У той час там правив цар Лев Ісаврянин, який влаштовував гоніння на християн. Петро захищав православну віру і підтримував людей в їх прагненні любити Христа. За це і був умертвлений. Про життя Павла, на жаль, відомостей не збереглося.

Цього дня було прийнято зривати горобину та вішати кисті над дахами будинків. Також з ягід готували спеціальні лікувальні настої, що мають протизапальні властивості.

10 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Це свято має "радянське" коріння
Це свято має "радянське" коріння

В другу неділю вересня в Україні своє свято відзначають танкісти та танкобудівники - День танкістів. Ця дата встановлена указом Верховної Ради СРСР ще у 1946 році за заслуги та внесок механізованих і бронетанкових військ в перемогу над нацистською Німмеччиною. У незалежній Україні День танкістів запроваджено президентським указом в 1997 році на підтримку ветеранів.

Уперше світ побачив танки ще у 1916 р. під час бойових дій на Соммі завдяки англійцям. За технічним оснащенням техніка суттєво відрізнялась від своїх сучасних броньованих послідовників, але це не завадило першим танкам справити на супротивника страхітливе враження. 

На сьогодні Україна сміливо називається одним із провідних танкових виробників в світі. Історія розвитку танкобудівництва та створення танкових військ в країні налічує десятки років. 

Офіційно періодом заснування міста вважається 1787 рік
Офіційно періодом заснування міста вважається 1787 рік

Згідно з прийнятим в 2001 році Статутом міста в другу неділю вересня свій День народження святкує місто Дніпро. Місце, де зараз розкинулось сучасне Дніпро, з давніх часів вважалось сприятливим для проживання. На околицях міста та на його території археологи знаходили стоянки людей часів кам’яного віку, неоліту, кочових племен кіммерійців, скіфів, сарматів. Вже в ті часи по річці Дніпро та Чорному морю був зв’язок зі східною частиною Середземномор’я.

З 1918 по 1919 роки офіційно місто носило назву Січеслав, а через 7 років стало Дніпропетровськом на честь комуністичного діяча Григорія Петровського. Відповідно до закону про декомунізацію у 2016 році Дніпропетровськ став Дніпром.

В розвитку міста важливу роль зіграла залізниця, яка з’єднала місто з Донбасом та іншими економічними центрами
В розвитку міста важливу роль зіграла залізниця, яка з’єднала місто з Донбасом та іншими економічними центрами

День народження Маріуполя святкують 10 вересня або в наступну неділю після цієї дати. Засноване це місто, за офіційними даними, в 1778 році на місці вартового посту - центру Кальміуського містечка запорізьких козаків. Засновником міста став голова Азовської губернії Чертков, який дав йому назву Павловськ на честь спадкоємця російського престолу. У 1780 році місто заселили переселенці з Криму. В ті часи його стали називати Маріанаполь або Маріуполь. З 1948 по 1989 рік місто носило ім’я діяча сталінських часів, який народився тут, - Жданова. 

Маріуполь входив до десятки найбільших міст України. Це був важливий центр металургії та машинного будівництва, великий морський порт, кліматичний курорт. Але під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, збройні сили росії майже повністю зруйнували місто.

6 березня 2022 року, з метою вшанування відваги, масового героїзму та витривалості громадян, які виявили себе у захисті своїх міст під час відбиття збройної агресії росії проти України, Президент України присвоїв місту почесне звання "Місто-герой України".

Перша згадка в історичних джерелах датована 1154 роком
Перша згадка в історичних джерелах датована 1154 роком

День міста Ужгород святкують 10 - 12 вересня. Ужгород, адміністративний центр Закарпатської області, розташований на берегах річки Уж (Унг). Історична назва міста - Унгвар, в перекладі з угорського слово "вар" трактується як фортеця, замок.

Вперше описав місто арабський географ-мандрівник Аль-Ідрісі. Однак, згідно з археологічними даними, виникнення міста сягає Х - початку ХІ століть. В 1840 році вперше з’явилась сучасна назва міста - Ужгород. У червні 1945 року був укладений радянсько-чехословацький договір, згідно з яким Ужгород відійшов до України і став обласним центром Закарпатської області.

У місті, наповненому зеленими насадженнями, знаходиться найдовша в Європі липова алея - 2200 метрів.

У нафтовій промисловості працює близько 1% населення країни
У нафтовій промисловості працює близько 1% населення країни

Вже 27 років друга неділя вересня в Україні ознаменована Днем працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення. 

Видобувати нафту у промислових об’ємах в Україні почали ще в XVIII сторіччі, вже на початку XX сторіччя на прикарпатських родовищах видобували близько 2 млн. тон нафти. Газовидобувна промисловість в Україні розпочала свою діяльність з 1924 року. Люди, які зайняті в цих сферах промисловості, кожен день своєю працею роблять внесок у розвиток економіки країни. 

 Правильно буде у цей день доглянути за занедбаними та безіменними могилами
 Правильно буде у цей день доглянути за занедбаними та безіменними могилами

Також щороку у другу неділю вересня у всьому світі шанують пам’ять багаточисельних жертв фашистського режиму - День пам’яті жертв фашизму.

Дата відзначається з 1962 року й обрана невипадково. Саме на вересень припадають дві найважливіші події, пов’язані з Другою світовою війною, а саме її початок та завершення.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму - дата, коли згадують загиблих солдат різних національностей, мільйони мирних мешканців, які не вижили під час бомбардувань або в стражданнях від голоду чи недуг. Україна - одна з країн, яка зазнала найбільших втрат від військових злочинів та бойових дій. Втрати серед населення становлять більше ніж 8 мільйонів.

У кожній країні-учасниці Другої світової війни у цей день скорботи скасовуються розважальні заходи та урочистості. Замість цього відвідують меморіали, пам’ятники та цвинтарі.

Велика кількість гінекологічних захворювань протікає без будь-яких симптомів
Велика кількість гінекологічних захворювань протікає без будь-яких симптомів

10 вересня відзначається Міжнародний день гінекологічного здоров’я. Започатковане святкування було у 2001 Кет Меззіллою. Вона вилікувалася від онкологічного захворювання піхви та вирішила підтримувати жінок, які зіткнулися з подібними проблемами.

Жіноче здоров’я - це піклування за тілом та зовнішністю. Приділяти цьому увагу у Міжнародний день гінекологічного здоров’я закликають медики усього світу. Вони звертають увагу на профілактику та ранню діагностику гінекологічних хвороб.

Собаки насправді не є дальтоніками, вони бачать весь спектр кольорів
Собаки насправді не є дальтоніками, вони бачать весь спектр кольорів

День "Обійміть свого собаку" - це особлива подія, яка відзначається щороку у другу неділю вересня. Це день, присвячений вшануванню найкращого друга людини та визнанню глибокого зв’язку, який люди поділяють зі своїми чотирилапими супутниками. 

Цей день був заснований Амі Мур, собачим тренером з Чикаго, відома як Dog Whisperer of Chicago (собачий шептун з Чикаго). Вона ініціювала цей день, щоб відсвяткувати довготривалий зв’язок між собакою та її господарем. 

Цей день спрямований на покращення здоров’я та щастя собак у всьому світі. Амі спеціалізується на роботі з поведінкою собак та вирішенні проблем, вперше застосувавши концепцію позитивного підкріплення за допомогою електронного обладнання для дресирування собак. Її методи допомогли приборкати небажану поведінку собак у всьому світі, створивши кращі стосунки між ними та їхніми людськими сім’ями.

День "Обійми свого собаку" - це можливість знайти способи допомогти приборкати негативну поведінку вашого домашнього улюбленця, забезпечивши його всім необхідним для більш щасливого життя.

 Якою буде погода

  • Суха та тепла погода 10 вересня - до затяжної осені.
  • Червоний захід сонця - до негоди.
  • Якщо журавлі та гуси ще не полетіли в теплі краї, взимку сильних морозів не буде.

Що не можна робити 10 вересня

  • У цей день небажано кардинально щось міняти (роботу, місце проживання, сферу захоплень, особисте життя). Краще розібратися зі старими справами, а для нової дороги вибрати більш сприятливу дату.
  • Як і в будь-яке інше православне свято, церква сьогодні забороняє лихословити, конфліктувати, заздрити і пліткувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.