Художній фільм "Юрик. Дорога не торкаючись землі" вийшов на День Незалежності України та спричинив емоційні обговорення в мережі
В мережі активно обговорюють новий художній фільм "Юрик. Дорога не торкаючись землі". Стрічка розповідає історію хлопчика, який зустрів повномасштабну війну в рідному Маріуполі. Деяких користувачів соцмереж фільм довів до сліз, про що вони написали в коментарях. Втім інших, і це переважно наших земляків, які на власні очі пережили російський терор і бачили що насправді відбувалось в зараз тимчасово окупованому місті, фільм обурив.
Підписники Андрія Бєднякова, в якого в перші місяці повномасштабної війни в Маріуполі померла мама та окупанти знищили квартиру, попросили шоумена прокоментувати цю стрічку.
За словами 36-річного представника українського шоу-бізнеса, фільм йому не сподобався. Він не очікував побачити всю правду, тому що побачив слово "художній". Бєдняков наголосив, що глядачі мають розуміти - режисер та продюсер можуть мати власне бачення сценарію.
Втім йому було дивно вже на перших кадрах стрічки героїв вдягнених у чистий одяг та які знаходяться у добре освітленому підвалі, коли реальність була зовсім іншою.
"На 16-й хвилині хотілося вимкнути після того, як біленька машина ОБСЄ повільно (так зазвичай і їздять у місті, яке закидають бомбами та мінами) пересувалася і закликала мешканців до евакуації. До евакуації, якої не було в Маріуполі. Це болюча тема. Бо скільки годин я особисто розмовляв з людьми, щоб вони якось заїхали на район і забрали моїх. Скільки було людей, які намагалися виїхати або вивезти своїх близьких... І тому така реакція".
Переглянути цей допис в Instagram
В Андрія склалось враження, що в цьому фільмі не було редактора. Бо жителі Маріуполя в кращому випадку могли зловити мобільний зв’язок на 30 секунд, якщо таке взагалі вдавалося. У стрічці ж все зовсім інакше.
"Тому така реакція у мешканців міста. У людей, які пережили це пекло. Там було в тисячі разів страшніше, ніж те, що показано у фільмі. Бо вони кожну нестикування сприймають інакше. Це дуже боляче".
Андрій підсумував, що зараз краще знімати документальне кіно і особисто спілкуватися зі свідками тих жахливих подій.
За сюжетом, в окупованому росіянами Маріуполі пролунало оголошення, що всіх дітей, яких знайдуть, будуть вивозити до росії ніби то в цілях збереження їх життя. Мама 11-річного хлопчика Юрика, котра вже втратила під обстрілами свою доньку, батька та чоловіка, розуміє, що після того, як росіяни його заберуть, вона сина не побачить ніколи. Сама жінка виїхати з міста не може, оскільки в неї на руках лежача матір, бабуся Юрика.
Мама приймає найскладніше рішення у своєму житті, аби врятувати тепер уже єдину свою дитину. Вона вмовляє Юрика поїхати з волонтерами, які забезпечують евакуацію, щоб у визначений час дістатись кордону з Польщею, де його зустрінуть родичі з Естонії. Попри страх хлопчик погоджується, бо він отримав від мами завдання вижити.
Прем’єра фільму відбулась на День Незалежності України, 24 серпня. Переглянути фільм вже можна на різних майданчиках, зокрема й на YouTube.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.