Цього дня народилися американські акторки Хлоя Морец і Емма Робертс
Сьогодні, 10 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті преподобного Прохора, чудотворця Києво-Печерського, священомученика Харалампія і з ним мучеників Порфирія і Ваптоса і трьох мучениць. В цей день святкують іменини Ольга, Феодосій, Прохор, Володимир, Яків, Юрій та Єфрем. До кінця року залишається 324 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо місяць вночі ясний – навесні чекайте частого грому.
Преподобний Прохор Печерський прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі від ігумена Іоана. Був він великим подвижником та суворим у стриманості, замість хліба вживав лободу, за що отримав прізвисько "лободника". При цьому ніхто і ніколи не бачив його сумним.
Через якийсь час не стало в Києві солі, від чого народ сильно страждав. Тоді преподобний, зібравши золу з усіх келій, почав роздавати її потребуючим, і за його молитвами зола ставала чистою сіллю.
А потім Святополк легко здобув перемогу над половцями, що кинулися тікати і кинули свій обоз. Така велика була сила молитви святого Прохора.
Святий Харлампій був єпископом Магнісії (Греція) і поширював Євангеліє в цьому регіоні протягом багатьох років. Однак, коли новина про його проповіді досягла влади області, а було тоді гоніння на християн за імператора Севера, тоді заарештували 113-літнього старця і притягнули до суду. Він визнав свою віру в Христа і відмовився принести жертву ідолам.
Незважаючи на похилий вік, він був безжально підданий тортурам. Побачивши віру святого та його подвижництво воїни Порфирій і Ваптос теж навернулись до істинної віри Христової і були страчені.
Також і троє жінок, що на страждання мученика дивилися, увірували в Христа і прославили пресвяте і всесильне ім'я Його — тож і тих зразу було посічено. Сам Харалампій Прославив Бога мученицькою смертю у Писидській Антіохії 202 року.
За ініціативою європейських некомерційних організацій запроваджено День безпечного Інтернету, який відзначається з 2004 року. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, питання інтернет-етики і загрози протизаконного контенту.
День безпечного Інтернету прагне об'єднати зусилля держав, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, в першу чергу серед дітей і молоді.
23 лютого світ відзначає Всесвітній день зернобобових, проголошений за резолюцією A/RES/73/251 від 20 грудня 2018 року. Перші свідчення про вирощування зернобобових з'явилися понад 11 тисяч років тому на території сучасного Близького Сходу.
Бобові корисні для землі: вони збагачують ґрунт азотом, що покращує його структуру та родючість. Зернобобові, такі як горох, квасоля, сочевиця й нут, є надзвичайно багатими на білок, клітковину, фолати, кальцій, залізо і вітамін С. Це робить їх ідеальними для збалансованого харчування, особливо для вагітних жінок. Скуштуйте в цей день закуску з бобами, аби відзначити це чудове свято!
Це вже стало традицією серед власників великих човнів, катерів та яхт – вони обов'язково дають своїм суднам імена. Тож чому б не зробити те ж саме з авто.
Як правило, чоловічі імена надаються автомобілям, якими користуються чоловіки, а жіночі – тим, за кермом яких сидять жінки. Проте це не обов'язкове правило, і все залежить від вашого особистого смаку та вподобань. Проте, називаюче власне авто, уникайте недолугих імен, адже воно може образитись!
Парасоля – не тільки інструмент захисту від дощу, але й елемент стилю, модного дизайну, прояву особистого смаку. А ще парасольки мають багатющу історію, яка налічує тисячі років. Парасольку, як ми її знаємо сьогодні, було винайдено в Китаї понад 4 тисячі років тому. Спочатку вона служила не тільки для захисту від дощу, а й як символ статусу.
А от саме слово "парасолька" має латинське коріння: воно походить від слова "umbra", що означає "тінь". З початку XVIII століття парасольки почали широко використовуватися в Європі, хоча до того часу вони були в основному жіночим аксесуаром.
Одні з перших побутових й широко використовуваних парасольок були створені єгиптянами близько 1000 року до нашої ери. Це були прості конструкції з пір'я або листя лотоса, прикріплені до палиці, що служили тіньовим укриттям для аристократії.