Як зростуть зарплати, пенсії та виплати з 1 січня.

Пенсії підвищать з початку року, але не всім

Як зростуть зарплати, пенсії та виплати з 1 січня.

З настанням нового року в Україні набудуть чинності зміни, що вплинуть на життя багатьох українців. Вони торкнуться пенсій, виплат та зарплат.

Про це повідомляє Інформатор .

Пенсії 

З 1 січня 2022 року збільшать пенсії для окремих категорій українців. Для ліквідаторів аварії на ЧАЕС :

  •       для осіб з І групою інвалідності - 14 600 грн;
  •       для осіб з ІІ групою інвалідності – 9 500 грн;
  •       для осіб з ІІІ групою інвалідності - 7 000 грн.

Наступного року не всі потенційні пенсіонери матимуть змогу вийти на пенсію. Щоб вийти на заслужений відпочинок у 2022 році, необхідно мати певний стаж:

  •       при досягненні 60-річного віку страховий стаж має становити понад 29 років (на рік більше ніж цього року);
  •       у 63 роки пенсіонерами стануть ті, хто офіційно відпрацював 19-29 років;
  •       у 65 років підуть на пенсію ті, хто має загальний страховий стаж від 15 до 19 років.

Щороку необхідна тривалість страхового стажу зростатиме на один рік і, починаючи з 1 січня 2028 року, необхідний страховий стаж для пенсії за віком після 60 років становитиме не менше 35 років. 

Виплати

Для непрацездатних батьків/подружжя захисників, які загинули в зоні АТО/ООС, мінімальна виплата буде не меншою за 7 800 грн.

Зарплати 

З 1 січня 2022 року мінімальна зарплата в Україні залишиться на рівні 6 500 грн. Наступне підвищення планується з 1 жовтня 2022 року – до 6 700 грн. Через підвищення мінімальної заробітної плати зросте податок на нерухомість. Загальна ставка для всієї країни – не більше ніж 1,5 % від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр, тобто податок на квадратний метр становитиме 97,50 грн. Податок накладають на ту площу, яка перевищує норму – 60 м² для квартири та 120 м² – для приватного будинку.

Прожитковий мінімум з 1 січня залишиться на рівні:

  • 2 481 грн — для працездатних осіб;
  • 1 240 грн - розмір податкової соціальної пільги.

Нагадаємо, Світовий банк підтримав запуск накопичувальної пенсії в Україні .

Крім того, в Україні підвищать пенсії рідним загиблих учасників АТО та ООС.

Також Інформатор писав, кому і на скільки піднімуть пенсії у 2022 році .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити