Цей простий тест ніколи не бреше
Мобільність - це вирішальний аспект особистої незалежності. Для більшості з нас це лише питання часу, коли наша мобільність постраждає, адже час наздоганяє кожного. Є простий спосіб побачити, як почуваються наші гомілки з віком. Виконайте тест "сісти-стояти" - для цього вам просто потрібен стілець з прямою спинкою та без підлокітників, а також секундомір, пише IFLScience.
Один простий варіант цього тесту займає лише 30 секунд. Протягом зворотного відліку вам просто потрібно буде встати зі стільця, а потім знову сісти. Мета - побачити, скільки разів ви можете цк зробити впродовж 30 секунд. Це вважається простим способом зрозуміти, як відбувається рухливість нижніх кінцівок, оскільки передбачає активацію багатьох ключових м'язів.
Якщо допомагаєте рідним, почніть відлік часу. Якщо людині потрібно використовувати руки, щоб встати, зупиніть тест.
Запишіть 0 для оцінки. Порахуйте, скільки разів людина встає у повне положення стоячи за 30 секунд.
Якщо людина пройшла більше половини шляху до положення стоячи, коли минуло 30 секунд, зарахуйте це як встання.
Наукове дослідження тесту "сісти-встати" показало, що він дійсно відображає силу нижніх кінцівок. Вважається, що середня кількість рухів сісти-встати становить вісім для людей віком 85-89 років. Для людей віком 60-64 - для чоловіків це до 14 раз, а для жінок до 12, і так далі.
60-64 < 14 < 12
65-69 < 12 < 11
70-74 < 12 < 10
75-79 < 11 < 10
80-84 < 10 < 9
85-89 < 8 < 8
90-94 < 7 < 4
Існують варіації цієї вправи. Дехто вимірює час виконання стандартного набору повторень, інші зосереджуються на ширшому діапазоні рухів, наприклад, починаючи з положення сидячи на підлозі та встаючи. Однак, такий варіант - складніший для виконання.
Тест "сісти-встати" - широко визнаний показник сили та стабільності нижньої частини тіла. Його використовують багато міждисциплінарних фахівців, таких як фізіотерапевти та ерготерапевти.
Його можна використовувати як вимірювання прогресу та активності пацієнта, а також в реабілітаційних впраах та програмах. Тест "сісти-встати" вперше був розроблений та використаний у клінічній практиці рухів у 90-х роках і продовжує бути поширеним в багатьох практикуючих фахівців.
Навіть якщо ви молодші, ви можете спробувати перевірити, скільки разів ви можете це зробити. Якщо ви хочете покращити свої результати, можете попрацювати над певними вправами для зміцнення ніг та колін або просто збільшити кількість ходьби.
Нещодавнє дослідження показало, наскільки корисна ходьба. Сукупна робота включала дані 226 889 осіб і показала, що ходьба трохи менше чотирьох тисяч кроків на день була достатньою для зниження ризику смерті від будь-якої причини.
Якщо це забагато, то трохи більше половини - 2337 кроків на день - було достатньо для зниження ризику серцево-судинних захворювань. Чим більше ви ходите, тим більше користі для здоров'я. Дослідники не знайшли верхньої межі. Можливо, не існує такого поняття, як надто багато ходьби.