Штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення постанови, а у разі оскарження – щонайбільше через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення
В Україні на ухилянтів від мобілізації накладають штраф у розмірі від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, якщо повістка від ТЦК повертається неврученою. У разі несплати відкриватимуться виконавчі провадження з метою стягнення з рахунків. Якщо у боржника відсутні кошті та інші цінностей, то у нього вилучатимуть інше майно.
Штраф від ТЦК необхідно сплатити не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – щонайбільше через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Про це повідомив Мін’юст у коментарі виданню “Судово-юридична газета”.
“У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом”, – пояснили у Мін'юсті.
Якщо боржник не сплачує штраф, то державним виконавцем вживаються заходи примусового виконання рішень шляхом звернення стягнення на кошти та майно ухилянта. Зокрема:
Депутати Верховної Ради України ініціювали законопроєкт №12093, який пропонує військовозобов'язаним чоловікам 50% знижку на штрафи від ТЦК. Якщо громадяни добровільно оновлять свої військово-облікові дані, вони зможуть заплатити не 17 тисяч гривень, а лише 8500 гривень.
Згідно з текстом законопроєкту, цей захід має надати другий шанс чоловікам, які не оновили свою інформацію. Ініціативу висунула група нардепів на чолі з головою правоохоронного комітету Сергієм Йонушасом.
Законопроєкт також містить ряд норм, що посилюють механізми притягнення до відповідальності тих, хто ухиляється від військового обліку. Наприклад, повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення повістки або відмову в її отриманні стане підставою для складання "заочного" штрафу без складання протоколу.
Крім того, новий документ визначає, що доказами у справах будуть відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Це дозволить ТЦК використовувати інформацію з Реєстру для підтвердження порушень.
Законопроєкт також передбачає, що справи про адміністративні правопорушення можуть розглядатися за місцем перебування на військовому обліку. Якщо штраф не буде сплачено протягом 30 днів, постанова підлягає примусовому виконанню, що може призвести до арешту рахунків ухилянта.
Раніше повідомлялося, що ТЦК не може штрафувати за непоновлення облікових даних. Також Інформатор розповідав про застосунок, де можна перевіряти штрафи від ТЦК.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.