Суди в Україні скасовують все більше справ про штрафи від ТЦК

У червні 2024 року таких справ було лише десять, тоді як у вересні кількість звернень досягла цифри 148, що більше майже у 15 разів

Військовий квиток, документи
Подібних справ більшає з кожним місяцем

Протягом останніх п'яти місяців суди розглянули щонайменше 314 справ щодо скасування штрафів, накладених територіальними центрами комплектування (ТЦК). З червня по жовтень 2024 року кількість таких справ зростає. Найбільше було зафіксовано у вересні.

Як повідомляє сервіс Опендатабот, у більшості випадків суди скасовують штрафи. Для цього є декілька причин.

Кількість справ, пов’язаних зі скасуванням штрафів, накладених ТЦК, зростає з кожним місяцем. У червні таких справ було лише десять, а до вересня їхня кількість досягла 148. Від початку жовтня вже розглянуто 34 нові справи.

Чому часто суди скасовують штрафи від ТЦК

  • ТЦК не дотримуються встановлених процедур накладення штрафів.
  • Немає переконливих доказів, що підтверджують вчинення порушень.
  • Штрафи накладаються за період, коли нові норми ще не набули чинності, що є підставою для їх скасування.

Суди в більшості випадків стають на бік позивачів і скасовують штрафи, що свідчить про недостатню обґрунтованість рішень ТЦК та можливі порушення в їхніх процедурах.

штраф 1

Штрафи від ТЦК за знижкою

Депутати Верховної Ради України ініціювали законопроєкт №12093, який пропонує військовозобов'язаним чоловікам 50% знижку на штрафи від ТЦК. Якщо громадяни добровільно оновлять свої військово-облікові дані, вони зможуть заплатити не 17 тисяч гривень, а лише 8500 гривень.

Згідно з текстом законопроєкту, цей захід має надати другий шанс чоловікам, які не оновили свою інформацію. Ініціативу висунула група нардепів на чолі з головою правоохоронного комітету Сергієм Йонушасом.

Законопроєкт також містить ряд норм, що посилюють механізми притягнення до відповідальності тих, хто ухиляється від військового обліку. Наприклад, повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення повістки або відмову в її отриманні стане підставою для складання "заочного" штрафу без складання протоколу.

Крім того, новий документ визначає, що доказами у справах будуть відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Це дозволить ТЦК використовувати інформацію з Реєстру для підтвердження порушень.

Законопроєкт також передбачає, що справи про адміністративні правопорушення можуть розглядатися за місцем перебування на військовому обліку. Якщо штраф не буде сплачено протягом 30 днів, постанова підлягає примусовому виконанню, що може призвести до арешту рахунків ухилянта.

Раніше повідомлялося, що ТЦК не може штрафувати за непоновлення облікових даних. Також Інформатор розповідав про застосунок, де можна перевіряти штрафи від ТЦК.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube