Як встановити межі земельної ділянки в Україні

Встановлення меж земельної ділянки складається з декількох кроків

Як встановити межі земельної ділянки в Україні

Будь-яка земельну ділянка має межі, що розділяють одну територію від іншої. Іноді трапляються ситуації, коли у власників виникає необхідність встановлювати межі земельної ділянки на місцевості. У міністерстві юстиції розповіли про головні етапи, за допомогою яких можна встановити межі земельної ділянки, передає Інформатор .

Встановлення меж земельної ділянки складається з декількох етапів: укладення договору із землевпорядною компанією, проведення підготовчих робіт, топографічно-геодезичних робіт і камеральних робіт.

У яких випадках необхідно встановлювати межі земельної ділянки

  • буріння свердловин,
  • придбання земельної ділянки новим власником,
  • проведення будівництва на земельній ділянці,
  • при прикордонних суперечках із суміжними землевласниками / землекористувачами,
  • пошкодження або втрата раніше встановлених граничних знаків.

Що необхідно для складання технічної документації

  • копію документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копію документа, що посвідчує право власності на нерухоме майно, розташоване на цій земельній ділянці (при наявності);
  • копію документа, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку (при наявності);
  • рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність або користування з копіюванням, на якій вказано його місце розташування.

Види підготовчих робіт для встановлення меж земельної ділянки

Підготовчі роботи - аналіз вихідних матеріалів, даних державного земельного кадастру, правових підстав надання земельної ділянки у власність (користування), відомостей про наявність спірних питань щодо меж земельної ділянки.

Топографо-геодезичні роботи - виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення граничних знаків. Закріплення меж земельної ділянки на місцевості інженер-землевпорядник здійснює в присутності власників або користувачів земельної ділянки. Незгоди сусідами меж земельної ділянки не є підставою для прийняття рішення органами місцевого самоврядування про відмову в затвердженні технічної документації і в передачі такої земельної ділянки у власність заявника.

Камеральні роботи - складання та оформлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки та закріплення їх межовими знаками.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що передбачає земельний податок в Україні. Крім того, в Мін'юсті роз'яснили українцям, як краще вирішувати майнові питання .

Також Інформатор писав, що земля буде автоматично переходити покупцю будівлі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube