Як відновити пенсію внутрішньо переміщеним особам: інструкція

Існує два різні законодавчі підходи до виплат пенсій ВПО

Внутрішньо переміщені особи можуть відновити пенсійні виплати
Внутрішньо переміщені особи можуть відновити пенсійні виплати

Не дивлячись на те, що Верховний Суд неодноразово ухвалював рішення, що право на отримання пенсії не може залежати від наявності в особи довідки ВПО, урядом так і не було створено ефективного механізму отримання пенсійних виплат для мешканців територій, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24.02.2022 року. Отже, на сьогоднішній день існує два різні законодавчі підходи до виплат пенсій ВПО.

Для осіб, які здійснили внутрішнє переміщення після 24 лютого 2022 року

Оскільки на таких осіб не розповсюджуються обмеження, визначені Постановою Кабінету Міністрів України  "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", а також Постановою Кабінету Міністрів України  “Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках” (у частині вибору уповноваженого банку), такі особи продовжують отримувати свої пенсійні виплати в загальному порядку на свій банківський рахунок.

У випадку, якщо уповноважений банк не здійснює діяльність, пенсійні виплати перераховуються до АТ “Ощадбанк” без відкриття рахунку, про що отримувача має повідомити орган Пенсійного фонду України. У такому випадку особа може отримати належні їй виплати у будь-якому відділенні АТ “Ощадбанк”, пред’явивши паспорт і довідку РНОКПП.

У випадку, якщо такі отримувачі хочуть змінити спосіб одержання пенсійних виплат, вони можуть звернутися із заявою - особисто, телефоном або через електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг.

Для осіб, які здійснили внутрішнє переміщення до повномасштабного вторгнення

Внутрішньо переміщеним особам, які отримували свою пенсію через підприємства поштового зв'язку чи банки (крім АТ «Ощадбанк»), необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати в орган Пенсійного фонду заяву про виплату пенсії на цей рахунок. Документи для надання до Пенсійного фонду видаються в відділенні "Ощадбанку" при відкритті рахунку.

Потім необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України з наступними документами:

  • заява про запит пенсійної справи;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (додатково пред’являється оригінал довідки);
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • документ, що посвідчує особу пенсіонера (паспорт, пенсійне посвідчення);
  • заява про перерахування пенсії на рахунок в ПАТ "Державний ощадний банк України";
  • дві фотокартки 2,5×3.

Територіальний орган Пенсійного фонду України ідентифікує особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнює отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. На підставі відповідного рішення територіальний орган Пенсійного фонду України відновлює виплату пенсію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube