Як в Україні працює атомна енергетика та хто за неї відповідає - роз'яснення ДТЕК

У ДТЕК наголошують, що наразі атомна енергетика є основою української енергосистеми

ДТЕК
У ДТЕК заявили, що атомна енергетика відіграє критичну роль у забезпеченні стабільного постачання електроенергії для населення та промисловост

Атомна енергетика є базовою генерацією в Україні, яка виробляє понад 50% електрики. За неї відповідає державна компанія Енергоатом, яка керує трьома атомними електростанціями: Хмельницькою, Рівненською та Південноукраїнською. Про це повідомили у ДТЕК. 

За даними ДТЕК, перше місце серед виробників електроенергії в Україні посідає атомна генерація. Вона виробляє понад половину української електрики - 50%. 

"Перше місце серед виробників електроенергії в Україні посідає атомна генерація. Вона виробляє понад половину української електрики (50%). Атомна енергетика є базовою генерацією в Україні. За неї відповідає державна компанія Енергоатом, яка керує трьома атомними електростанціями: Хмельницькою, Рівненською та Південноукраїнською. До повномасштабної війни в управлінні Енергоатому також була найбільша в Європі Запорізька АЕС, однак зараз вона перебуває під окупацією", - заявили у ДТЕК. 

 Як працюють АЕС?

У серці станції, реакторі, відбувається ядерна реакція. Атоми урану або іншого ядерного палива діляться на менші частинки. В результаті цього виділяється велика кількість тепла, яка використовується для нагрівання води та її перетворення на пару. 

"Пара під тиском обертає турбіну, яка своєю чергою обертає ротор генератора, що виробляє електроенергію. Кожна країна має свій підхід до атомної енергії. Наприклад, Німеччина вже повністю відмовилась від атомної енергетики. Водночас Франція отримує близько 70% електроенергії з атомних електростанцій. Зараз атомна енергетика - основа української енергосистеми і вона відіграє критичну роль у забезпеченні стабільного постачання електроенергії для населення та промисловості", - вказали у ДТЕК. 

Як працює атомна енергетика
Як працює атомна енергетика

Розширення місій МАГАТЕ на ключові підстанції українських АЕС - це сигнал, що атаки на ці об’єкти є неприпустимими 

Присутність і візити місій МАГАТЕ на об'єкти, які мають критичне значення для українських атомних електростанцій є відповіддю міжнародної спільноти, цивілізованого міжнародного співтовариства на ядерний тероризм, який влаштувала Росія, обстрілюючи такі об'єкти. Про це в ефірі телемарафону сказав заступник міністра енергетики Роман Андарак.

"Ці візити є сигналом світові про те, що ця інфраструктура дійсно є важливою і що атака на цю інфраструктуру дійсно є атакою на міжнародну ядерну безпеку і радіаційну безпеку. Саме з такою метою експерти відвідують ці електростанції: для того, щоб підкреслити їх важливість, для того, щоб зафіксувати пошкодження, які там зроблені", – зазначив Андарак.

Крім того, Андарак висловив сподівання, що ці візити будуть одним з важливих сигналів, що міжнародне співтовариство не припускає подальших атак на цю інфраструктуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube