RU
Головна
Життя
Здоров'я
15:33, 9 Вересня
Информатор UA

Интро

В Україні людина, яка травмувався, може розраховувати на безкоштовну медичну допомогу. Пацієнту не потрібна декларація з лікарем або направлення від нього для виклику швидкої. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр Нацслужби здоров'я України. Якщо людина з травмою потребує госпіталізації, то швидка доставить її в ту лікарню, яка має контракт із НСЗУ за пакетами "стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань" або "хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах". За цим пакетами пацієнт отримує безкоштовно: інструментальні та лабораторні обстеження; медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів травматичного пошкодження; знеболення та медикаментозну терапію; хірургічні операції із забезпеченням анестезії; післяопераційний моніторинг, знеболення й подальшу медикаментозну терапію; цілодобовий лікарський і медсестринський догляд; реабілітацію в гострому періоді. Якщо госпіталізація не потрібна, то в травмпункті лікарні пацієнт отримає безкоштовно необхідну медичну допомогу. Це передбачено пакетом "медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах". У нього, включені рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження, а також лікувальні процедури або малі хірургічні втручання. Пацієнти найчастіше проходили такі невідкладні обстеження в рамках програми медичних гарантій: рентгенографія стопи - понад 17 000 гривень; рентгенографія кисті - майже 15 з половиною тисяч гривень, рентгенографія гомілковостопного суглоба - понад 10 000 гривень; рентгенографія коліна - майже 9 000 гривень рентгенографія черепа - понад 5 200 гривень. У травмпункті лікар, наприклад, травматолог після огляду й надання допомоги за необхідності випише напрямок до іншого лікаря-фахівця чи обстеження й дасть рекомендації щодо подальшого лікування або реабілітації. Нагадаємо, в Україні планують побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок. Крім того, в Україні за рік від онкозахворювань помирає близько 250 дітей. Також Інформатор розповідав, які вакцини для українців є безкоштовними, а за які потрібно платити. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Як в Україні безкоштовно отримати допомогу при травмуванні

Читать на русском
Як в Україні безкоштовно отримати допомогу при травмуванні

Екстрена медична допомога безкоштовна

В Україні людина, яка травмувався, може розраховувати на безкоштовну медичну допомогу. Пацієнту не потрібна декларація з лікарем або направлення від нього для виклику швидкої.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр Нацслужби здоров'я України.

Якщо людина з травмою потребує госпіталізації, то швидка доставить її в ту лікарню, яка має контракт із НСЗУ за пакетами "стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань" або "хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах". За цим пакетами пацієнт отримує безкоштовно:

 • інструментальні та лабораторні обстеження;
 • медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів травматичного пошкодження;
 • знеболення та медикаментозну терапію;
 • хірургічні операції із забезпеченням анестезії;
 • післяопераційний моніторинг, знеболення й подальшу медикаментозну терапію;
 • цілодобовий лікарський і медсестринський догляд;
 • реабілітацію в гострому періоді.

Якщо госпіталізація не потрібна, то в травмпункті лікарні пацієнт отримає безкоштовно необхідну медичну допомогу. Це передбачено пакетом "медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах". У нього, включені рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження, а також лікувальні процедури або малі хірургічні втручання.

Пацієнти найчастіше проходили такі невідкладні обстеження в рамках програми медичних гарантій:

 • рентгенографія стопи - понад 17 000 гривень;
 • рентгенографія кисті - майже 15 з половиною тисяч гривень,
 • рентгенографія гомілковостопного суглоба - понад 10 000 гривень;
 • рентгенографія коліна - майже 9 000 гривень
 • рентгенографія черепа - понад 5 200 гривень.

У травмпункті лікар, наприклад, травматолог після огляду й надання допомоги за необхідності випише напрямок до іншого лікаря-фахівця чи обстеження й дасть рекомендації щодо подальшого лікування або реабілітації.

Нагадаємо, в Україні планують побудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку в жінок. Крім того, в Україні за рік від онкозахворювань помирає близько 250 дітей.

Також Інформатор розповідав, які вакцини для українців є безкоштовними, а за які потрібно платити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.