Особисте звернення до ТЦК не є обов'язковим
Чоловіки віком від 25 до 60 років, визнані "обмежено придатними", до 5 червня повинні пройти повторну ВЛК. Отримати направлення на ВЛК можна онлайн через застосунок Резерв+, без обов'язкового особистого звернення до ТЦК.
Для того, щоб записатися на ВЛК онлайн, треба оновити застосунок “Резерв+”. Далі у нижньому правому куті документа натисніть на три крапки та виберіть “Направлення на ВЛК”. Перевірте та підтвердьте дані – надішліть запит, і очікуйте на результат опрацювання. Впродовж доби ТЦК мають підписати запит. Проте якщо навантаження буде високим, процес може тривати дещо довше.
Наразі заклад на проходження ВЛК вибиратиметься той, який закріплений за ТЦК, у якому перебуваєте на обліку. Але якщо ви долучаєтесь до Сил оборони на службу за контрактом, маєте змогу вибрати місце проходження: за фактичним місцем проживання, за зареєстрованим місцем проживання або ж у ВЛК бригади, з якою планується контракт.
Отримане в застосунку “Резерв+” направлення на ВЛК відображатиметься 15 днів. Якщо за цей час комісію не вдасться пройти, направлення зникне та з'явиться можливість подати запит повторно.
Втратили чинність такі формулювання з законодавства про військову службу: “обмежено придатний до військової служби” та “непридатний у мирний час, обмежено придатний у воєнний”. Усі чоловіки віком від 25 до 60 років, які мали у військово-обліковому документі такі статуси, мають повторно пройти військово-лікарську комісію.
За результатом медогляду їхній статус зміниться на “придатний” або “непридатний”. Проте це дуже узагальнено. Офіційно статуси звучать так:
У випадку, якщо військовозобов’язаний до 6 червня не пройде ВЛК, працівники ТЦК та СП можуть звернутися в поліцію для розшуку таких людей. Поліція ж, своєю чергою, доставлятиме їх для проходження медогляду. Порушників притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Штраф за порушення правил військового обліку становить від 17 до 25,5 тис. грн.