Як не потрапити в рабство під час воєнного стану: 10 правил безпеки

Будьте уважними!

Як не потрапити в рабство під час воєнного стану: 10 правил безпеки

Під час війни, при евакуації та перетинанні кордону, ви можете потрапити у рабство. Будьте уважні та не довіряйте сумнівним пропозиціям.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство соціальної політики України.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей. Вона буває у формі трудової або сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, для вилучення органів.

Десять правил безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам, законодавства України (не вказує певної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що видав її).

Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи: 

  • різноманітні фірми-посередники з працевлаштуванням за кордоном,
  • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу,
  • оголошення, рекламу в ЗМІ та інтернеті, 
  • незнайомих людей, а часом навіть ваших родичів, друзів, сусідів.

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування, чи шлюб наодинці з агентом:

  • запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із ваших близьких,
  • перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

3. Зв’яжіться з посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин. Не користуйтеся послугами незнайомців, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас.

6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо ви не зможете вільно розмовляти телефоном, перебуваючи під чиїмось наглядом.

8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

10. Якщо ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:

  • Посольства або консульства України у країні вашого перебування, де вам допоможуть отримати документи,
  • Національного товариства Червоного Хреста, де вам можуть надати можливість зв’язатися з рідними,
  • Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де ви також зможете отримати допомогу та підтримку,
  • Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми. 

Куди звертатися по допомогу:

В Україні за телефонним номером 15-47 цілодобово працює гаряча лінія з протидії торгівлі людьми. Також можна зателефонувати на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 0 800 505 501 або 527. 

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають потерпілим від насильства під час війни.

Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube