У 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають потерпілим від насильства під час війни

Читать на русском

Фахівці надають допомогу постраждалим від насильства, серед інших і переселенцям

Читать на русском
У 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають потерпілим від насильства під час війни

Фахівці надають допомогу постраждалим від насильства, серед інших і переселенцям

У 12 містах України працюють 24 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства під час війни. 

Про це повідомила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, передає Інформатор.

"Ми отримуємо дедалі більше свідчень про насильства, яких зазнали українські жінки, чоловіки і навіть діти. Жахливих свідчень про сексуальне насильство. Отже, наше ключове завдання – надати постраждалим та їхнім сім'ям усю необхідну підтримку та допомогу. Робота у форматі мобільних бригад допомоги успішно зарекомендувала себе ще у 2015 році на сході України. У ситуації сексуального насильства турбота про психологічне здоров'я українців є дуже важливою”, – заявила Стефанишина.

Мобільні бригади працюють у Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Вінниці, Ужгороді, Тернополі, Чернівцях, Хмельницьку, Львові, Луцьку та Івано-Франківську. Фахівці надають допомогу постраждалим від насильства, зокрема переселенцям, які виїхали із зон бойових дій. 

"У кожному місті працює по дві бригади, до складу кожної з яких входять два спеціалісти (психолог, соціальний працівник), а також водій з автомобілем. Унікальність надання послуг полягає в їхній мобільності - фахівці бригад можуть виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, щоб надати допомогу", - йдеться у повідомленні.

Чим займаються мобільні бригади:

  • надають психологічну допомогу постраждалим,
  • реагують на повідомлення про випадки насильства,
  • інформують постраждалих про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надання таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих (притулки, кризові кімнати, центри та інші),
  • роз'яснюють постраждалим їхні права та можливості отримання допомоги,
  • проводять інформаційно-просвітницьку діяльність.

Контакти мобільних бригад можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, українські футболісти за два благодійні матчі зібрали понад 8 мільйонів гривень, гроші перерахують постраждалим від війни. Крім того, ЮНІСЕФ та Мінсоцполітики запускають фінансову допомогу сім'ям з дітьми, які постраждали через війну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.