У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Розповідаємо, як створити картину за допомогою штучного інтелекту
Все, що вам потрібно для цього, - скласти гарний текст і "прогнати" його через чат-бот. Такі картини стали доволі популярними в Україні. І навіть з’явились цілі цикли з "нейрокартинами".
Про феномен сучасного мистецтва читайте в Інформаторі.
Найбільш популярна програма для цього - Midjourney, хоча є інші. Розберемося з нею. Програма генерує ілюстрації за словами, які ви прописуєте в чат-боті. Штучний інтелект розпізнає їх і пропонує зображення того, що ви написали. Ви обираєте найбільш прийнятний варіант і з цього формується власна картина.
Функціонал великий. Комп’ютерні дизайнери можуть створювати тут ілюстрації та реверси.Ті, хто не займається графікою професійно, зможуть відпочити та дозволити собі арттерапію. Застосовувати Midjourney можна навіть у вивченні англійської, тренуючі словниковий запас.
В липні розробники надали доступ до платформи всім бажаючим. Перші 25 картинок безкоштовні, надалі вартість місяця користування складає від 10 до 30 доларів.
В мережі ви могли бачити картини, створені за допомогою штучного інтелекту, які хочеться забрати собі на фон для робочого стола смартфона чи комп’ютера. Так, вони теж створені в програмі Midjourney. Серед таких майстринь - Марія Шарлай та Беата Куркуль.
Тепер перейдемо до справи. Переходимо до сайту Midjourney і приєднуємось до бета-версії.
Далі ви можете створити власний обліковий запис або заздалегідь скачати застосунок Discord, якщо працюєте зі смартфону. Вам потрібно увійти в чат-бот "newbies". Знайти його можна в меню з лівого боку.
В полі для повідомлення пишіть команду “/imagine”. Програма запропонує запит "prompt" - погоджуйтесь.
Далі слід ввести текст, з якого Midjourney згенерує картинку. Ми б хотіли відтворити на картині гімн України, тож пишемо англійський переклад першого куплету від Олени Болтушкіної.
Для кращої взаємодії штучного інтелекту та людини сценаристка комп’ютерних ігор Олена Гапак в своєму блозі радить давати якомога точніший запит і не користуватися абстракціями. Втім, останні допоможуть віднайти цікаві ідеї для арту, якщо їх немає.
Після того, як ми ввели кодові слова, програма пропонує 4 зображення і команди V1-V4, кожна з яких означає варіанти. Обираємо, з якою саме картинкою ми будемо працювати, і натискаємо V1, V2, V3 або V4. Команди U1-U4 допомагають збільшити і навіть прикрасити зображення.
Бот видає нам обрану картинку. Її можна зберегти собі або згенерувати ще картинки.
Ось так штучний інтелект бачить перший куплет гімну України. Нагадаємо його:
"Ще не вмерла, Україна, І слава, і воля!
Ще нам, браття-молодці, усміхнеться доля!
Згинуть наші вороги, як роса на сонці;
Запануєм, браття й ми у своїй сторонці".
Подивившись на роботи інших учасників чат-боту, робимо висновок - майстерність виконаної роботи залежить від того, наскільки чіткий запит ви створюєте. Тому навіть якщо пензлем шедеври у вас не виходять, покладіться на лексикон та фантазію.
Софія Єлагіна