Як часто Росія може організовувати масовані ракетні удари по Україні - відповідь експерта

Військові експерти повідомляють, що Росія спроможна підготувати масовану ракетну атаку подібну той, що була 8 липня, лише раз на місяць, для цього є багато пояснень

Ракетний обстріл РФ
Росія після однієї масованої атаки береться за організацію наступної. Ілюстративний колаж: Крим.Реалії

Військові експерти дійшли висновків, що Росія здатна організовувати лише одну масовану ракетну атаку на Україну щомісяця. Такий рівень атак спостерігався протягом останніх кількох місяців, зокрема 1 червня та 8 липня. Водночас, російська армія не полишає намірів атакувати Київ з повітря та ймовірно працює над удосконаленням своїх атак.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в коментарі ТСН.ua. Він припустив, що диктатор Путін продовжує шукати найболісніший ракетний шлях до столиці, і невдовзі може знову атакувати великі міста України.

"Час від часу ворог може здійснювати великі обстріли. Такі зараз фіксуються раз на місяць. Такі, які були 1 червня, 8 липня. Але в середньому кожні від 2 до 5 днів вони будуть наносити удари меншою кількістю ракет. Йдеться про 5-10-15 одиниць," - каже Олександр Коваленко.

Він також додав, що в проміжках між цими атаками будуть поодинокі удари по всій території України з використанням ракет Х-59, Х-69, Х-31, "Іскандерів". З відповідною періодичністю ворог буде використовувати дрони-камікадзе Shahed-136. Основни задачами для них стануть – пошкодження аеродромів, енергетичної інфраструктури та інших об'єктів.

Зокрема, моніторингові Telegram-канали повідомляють про посилену діяльність ворожої тактичної авіації на північно-східному напрямку, а також активність великої кількості розвідувальних дронів на півдні та сході країни. Коваленко припускає, що таким чином ворог може "промацувати" розташування української ППО після удару 8 липня.

"Можливо, ворог з'ясовує те, як після удару 8 липня за ці дні було змінено місця розташування засобів протиповітряної оборони," - припускає Коваленко - Зараз ворог відпрацьовує різні варіанти з траєкторіями, намагається з'ясувати, яка комбінація для ракет може бути найбільш ефективною, яка траєкторія, за яким принципом їх запускати.

Коваленко додає, що удар 8 липня для ворога був достатньо ефективним, якщо його порівнювати з іншими, які наносили російські окупанти раніше. Тому зараз вони займаються ретельним розрахунком та аналізом таких ударів.

За словами Коваленка, росіяни обстрілюють українські міста переважно тими ракетами, які виробили. Щодо "Калібрів", їх у Росії зараз близько 300 одиниць, але проблема полягає в носіях, і російським окупантам не так просто запускати ці ракети, тому останнім часом РФ замінила ці ракети на Х-101.

Коли і як Росія може знов вдарити ракетами по Україні

За даними військового експерта Олександра Коваленка, повітряна атака ворога на столицю чи інші регіони, подібні тій, що відбулася два тижні тому, може повторитися у найближчий час або навіть 24 серпня. Про це свідчить те, що ворог зменшив кількість атак і накопичував боєкомплект.

Не забуваймо, що Росія вдосконалює свою тактику, і йдеться про цілу низку речей - не тільки технічне вдосконалення ракет, а й удари, які синхронізуються, наголосив в коментарі журналісту Інформатора військовий експерт з Ізраїлю Давид Шарп.

За словами Шарпа, можливі нові удари армії Росії різними засобами: балістичними та крилатими ракетами, високошвидкісними ракетами, такими як Циркон, а також удари по самих засобах ППО, щоб вивести їх з ладу. Так само і 8 липня росіяни могли вдатися до такої тактики.

Шарп наголошує, що противник теж навчається і працює над тим, щоб удосконалити свою тактику. На жаль, відзначив експерт, не існує абсолютно герметичної системи ППО, яка б збивала все на максимум.

"Якщо росіяни аналізують свої удари, то після невдачі вони роблять роботу над помилками, аналізуючи роботу української ППО. Проти досить сильного противника не може бути 100% результату, а ми розуміємо, що іноді навіть 10% прорив ракет - це теж дуже багато" - підсумував він.

Додамо, що більше систем, які можуть протистояти високошвидкісним ракетам, є в Румунії і Польщі. Це, звісно, системи ЗРК Patriot та системи протиракетної оборони THAAD. Але країни-партнери вже заявили, що не будуть збивати російські ракети над територією України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube