Росіяни накопичили майже 300 ракет "Калібр" для ударів по Україні - ЗМІ

Читать на русском

Аналітики підрахували, що ворог здатен виробляти декілька десятків таких снарядів на місяць

Читать на русском
Калібр
Раніше Буданов попереджав про майбутні удари "Калібрами" по Україні

Аналітики підрахували, що ворог здатен виробляти декілька десятків таких снарядів на місяць

Російська армія могла накопичити до 285 крилатих ракет "Калібр" для ударів по Україні. Останнім часом ворог їх майже не застосовував, замінивши їх на крилаті Х-101. Водночас запаси останніх значно скоротилися через останні масовані ракетні атаки.

За підрахунками аналітиків, ворог може виробляти близько 35 ракет "Калібр" на місяць. Застосовувати ворог їх може по мірі вичерпання обсягів іншого озброєння. Про це йдеться у матеріалі видання Defense Express від 31 березня.

Представник ГУР Вадим Скібіцький у листопаді 2023 року заявив, що росіяни станом на той момент накопичили 165 ракет "Калібр". Темп виробництва "Калібрів" міг коливатись від 20 до 35 одиниць на місяць. 

"Виходячи із цього, і також із факту, що за чотири місяці потому рашисти майже не використовувати "Калібри" для обстрілів по Україні, то мова може йти про те, що запас КР цього типу у ворога міг вирости в діапазоні від +80 одиниць до +120 одиниць, або ж до діапазону від 245 одиниць до 285 одиниць", - вважають аналітики видання.

Також журналісти вказують, що по мірі зменшення запасів крилатих ракет повітряного базування, наприклад Х-101, загарбники можуть застосувати наявний запас "Калібрів". Однак водночас вони можуть використовувати Х-101 для завдання ударів по критичній інфраструктурі, попередили в Defense Express.

Буданов попередив про удари рф "Калібрами" по Україні

Напередодні начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що росіяни вже тривалий час не завдавали масштабних ударів по енергетиці України. Це дозволило їм накопичити певну кількість озброєння, наприклад, ракет "Калібр". Він припустив, що "найближчим часом" українці знов побачать "Калібри", оскільки ракет Х-101, які є більш ефективними, значно поменшало.

Нагадаємо, на початку березня ГУР за допомогою дронів-камікадзе Magura V5 знищила чергове судно Чорноморського флоту росії - патрульний корабель "Сергій Котов". Він є найновішим в лінійці проєкту 22160 і був здатний переносити ракети "Калібр". Тепер ворог змушений використовувати інші кораблі для ударів по Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.