Збиття російських ракет, які летять у бік Польщі над територією України, є потенційною темою для обговорення під час саміту НАТО, заявив речник Держдепу Метью Міллер
Польща не збиватиме російські ракети, які прямують у бік Західної України, без узгодження з усіма країнами НАТО. Про це заявив віцепрем'єр-міністр та міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Він наголосив, що такого консенсусу наразі немає, і звернув увагу на позицію Білого дому, який заявив, що не бажає ескалації конфлікту.
Під час виступу, Косіняк-Камиш підкреслив, що Польща не прийматиме самостійних рішень щодо збиття ракет без консенсусу всіх країн-членів НАТО. Міністр національної оборони зазначив, що у випадку, якщо ракети пролетять над територією Польщі, будуть застосовуватися інші процедури.
"Тоді це наше рішення", – зазначив Косіняк-Камиш, натякаючи на те, що збиття ракет, які безпосередньо загрожують польській території, буде розглядатися окремо.
Речник Держдепартаменту США Метью Міллер зазначив, що питання збиття російських ракет, які летять у бік Польщі над територією України, може бути розглянуте під час саміту НАТО. Це підтверджує важливість координації дій серед союзників у рамках альянсу. Таким чином, Польща залишається на позиції, що будь-які дії щодо збиття російських ракет мають бути узгоджені з НАТО, щоб уникнути ескалації конфлікту та забезпечити спільний підхід до безпеки в регіоні.
Раніше у Байдена також висловились щодо перехоплення Польщею російських ракет над Україною. Як заявив речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, Сполучені Штати та НАТО не хочуть провокувати російського диктатора Володимира Путіна. Тому Польща ймовірно не буде збивати російські ракети над Україною.
"Ніхто не хоче ескалації цієї війни. Ми хочемо шукати способи зробити Україну ефективною, але ми не хочемо ескалації. Це було б не добре для українців, це було б не добре для поляків, це було б не добре для всіх", – сказав Джон Кірбі у відповідь на запитання щодо прохання України збивати російські ракети з території Польщі.
Польщею зокрема розглядається варіант можливого залучення систем протиповітряної оборони польських збройних сил для знищення загроз. Проте практичних рішень у цій справі поки що немає. Речник міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський, зазначав, що Україна вже зверталася з такою ініціативою до Польщі. Окрім цього, у самій Польщі виникли розмови з цього приводу після того, як у березні російська ракета відкрито порушила польський повітряний простір.
24 березня в польських збройних силах повідомили, що російська ракета о 5:23 за київським часом увійшла в повітряний простір Польщі біля міста Осердув у Люблінському воєводстві, вона пробула в повітряному просторі держави 39 секунд.
У МЗС Польщі відреагували на цей інцидент. Там наголосили, що вимагатимуть від росії пояснень щодо чергового порушення повітряного простору країни. Водночас у міністерстві засудили агресивні дії, які країна-агресорка вчиняє проти України. Але посол РФ у Польщі, відмовився йти на виклик до Міністерства закордонних справ країни-господарки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.