Будинок в Дніпрі зруйнувала ракета Х-22: які системи ППО потрібні Україні, аби збивати такі снаряди

Читать на русском

Ракети цього класу дуже швидкі, тому звичайні засоби проти них безсилі

Читать на русском
Будинок в Дніпрі зруйнувала ракета Х-22: які системи ППО потрібні Україні, аби збивати такі снаряди
Будинок в Дніпрі зруйнувала ракета Х-22: які системи ППО потрібні Україні, аби збивати такі снаряди

Ракети цього класу дуже швидкі, тому звичайні засоби проти них безсилі

15-го січня спікер Командування Військово-повітряних сил Юрій Ігнат розповів про потреби української армії. Зокрема, мова йшла про те, яких систем ПРО нам не вистачає, аби успішно знешкоджувати в повітрі ракети Х-22. Саме такий снаряд росіяни запустили по багатоповерховому будинку в Дніпрі. 

Про це Ігнат розповів в коментарі для «Радіо Свободи». Наразі згадані ракети, які використовує рф, можуть розвивати швидкість до 4 тисяч км/год. Для того, аби їх збивати, нам потрібні комплекси, снаряди яких можуть перевищувати цю швидкість. Інакше ці ракети просто не збити. 

Він додав, що зараз наша армія просто не має засобів, аби знешкоджувати Х-22. Фактично, у нас є протиповітряна оборона, але не протиракетна. Це доволі різні речі, і їхні можливості сильно відрізняються. Водночас, навіть з обмеженими засобами іноді українцям вдається збивати Х-22, але це більше рідкість, ніж правило. 

«Для розуміння — ракета повинна збити ракету. Тактико-технічні характеристики повинні бути вищими за ракету, яка летить на ураження наземної цілі», – сказав Юрій Ігнат.

Системи, що можуть протистояти таким ракетам, наразі є в Польщі та Румунії. Ці комплекси вкрай потрібні Україні для захисту нашого народу. Ракети-ж ворог запускає з бомбардувальників Ту-22. Вони злітають у Курській області, але в зону нашої ППО не заходять. 

Видання Defence Express припустило, про які саме системи міг говорити Ігнат. Серед іншого, мова могла йти про ЗРК Patriot, а також систему протиракетної оборони THAAD. Причини наступні: 

  • Patriot може перехоплювати цілі зі швидкістю 5 700 км/год;
  • Ракета MIM-104C збиває цілі зі швидкістю польоту до 5 000 км/год;
  • Ракета MIM-104A/B діє на швидкості до 3 000 км/год;
  • Ракети комплексу THAAD можуть розвивати швидкість до 10 000 км/год. 
ЗРК Patriot
ЗРК Patriot


Ракетний удар по Дніпру

14-го січня росіяни запустили ракету Х-22 по житловому будинку в Дніпрі. Через вибух зруйновано було цілий під’їзд. Десятки людей опинилися під завалами, понад 20 – загинули, а ще десятки отримують лікування після отриманих травм. Рятувальна операція й досі продовжується – під завалами ще залишаються люди, а приблизно 40 вважаються зниклими. 

Попередньо, роботи з розборів завалів мають закінчитися до 03:00 16-го січня. Ускладнює роботу те, що працювати доводиться дуже обережно, аби не спричинити обвал. Кожен камінчик доводиться підіймати та відкладати в бік. 

Нагадаємо, що лікарі розповіли про стан постраждалих від ракетного удару по будинку в Дніпрі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.    

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.