Як арешт пропагандистів Пригожина в росії може вплинути на ситуацію на фронті в Україні

Читать на русском

Путіну необхідно зберегти підтримку заради своїх військових планів

Читать на русском
Як арешт пропагандистів Пригожина в росії може вплинути на ситуацію на фронті в Україні

Путіну необхідно зберегти підтримку заради своїх військових планів

У політичному сегменті російського Telegram стався скандал. В серпні Басманний суд Москви заарештував за звинуваченням у шахрайстві трьох співробітників медіагрупи «Патріот», що належить власнику неофіційного військового підрозділу ПВК «Вагнер» Євгену Пригожину. У відповідь на це Пригожин разом з Кадировим звинуватили російського генерала в здачі Лиману. У кремлі промовчали, тому що путіна «цікавлять альтернативні способи ведення воєнних дій».

В росії під арешт потрапили адміністратори Telegram-каналу «Проект «Сканер» – Євген Москвин, Владислав Малушенко та Олексій Слободенюк. Цей канал з 200 тисячами підписників критикував владу та розкривав дані чиновників та співробітників силових відомств. Усіх трьох звинувачують у шахрайстві в особливо великому розмірі. Їм загрожує до шести років позбавлення волі.

Російські соцмережі пишуть, що шахрайство стало лише приводом для затримання адміністрації каналу. Насправді Слободенюку, Малушенко та Москвіну можуть пред'явити держзраду та «підтримку України в соцмережах».

До чого тут Пригожин

Опікунську раду медіа-групи «Патріот», до якої входить Telegram-канал, очолює бізнесмен Євген Пригожин. Сам Пригожин підтвердив затримання співробітників, але наголосив, що воно не має відношення до діяльності холдингу.

Євген Пригожин
Євген Пригожин

«Я є головою опікунської ради медіагрупи «Патріот», і до моїх обов'язків не входить контроль поточної її діяльності, а лише її ідеологічний вектор. Однак, безумовно, я розібрався в цій ситуації і можу сказати таке: по-перше, арешт цих громадян не пов'язаний з діяльністю медіахолдингу. По-друге, жодні обшуки на його території не проходили. По-третє, служба безпеки «Патріота» активно співпрацює зі слідством, надавала та надаватиме всю необхідну інформацію», — сказав Пригожин.

Він додав, що не може розголошувати подробиці справи. Проте похвалив правоохоронців.

«Силовики виявили пильність і виколупали заразу, зокрема з лав холдингу, за що їм дякую», - заявив Пригожин.

Як це пов’язано з Україною

1 жовтня голова Чечні Рамзан Кадиров звинуватив командувача групи армій «Центр» російських сухопутних військ, генерал-полковника Олександра Лапіна в здачі українського Лиману.

«Прикро не те, що Лапін бездар. А те, що його покривають нагорі керівники у Генштабі. Якби була моя воля, я розжалував би Лапіна до рядового, позбавив би нагород і з автоматом у руках відправив би на передову змивати кров'ю свою ганьбу», - написав Кадиров.

Пригожин підтримав Кадирова і, фактично, звинуватив Лапіна у здачі раніше окупованих територій. У кремлі, коментуючи критику Лапіна, якому путін дав звання героя росії за взяття Лисичанська заявили - Пригожин і Кадиров заслужили «право на власну думку». Більш того, 5 жовтня Кадиров отримав від путіна звання генерал-полковника. Ще півроку тому керівник Чечні отримав звання генерал-лейтенанта.

Що це значить для подій на фронті

Заяви Кадирова і Пригожина це не звинувачення саме генерала Лапіна, а загалом критика генштабу рф і міноборони. Як пише опозиційне до російського керівництва видання Meduza, такі синхронні виступи – це не просто збіг. І Кадиров, і Пригожин перебувають у найбільш радикальному крилі «партії війни». Тобто тієї частини російських високопосадовців та бізнесменів, які виступають за подальшу ескалацію війни в Україні.

«У Пригожина давні тертки з (міністром оборони рф Сергієм – ред.) Шойгу. Пригожин вважає, що армія воює несучасно, а його ПВК Вагнера — суперефективне та сучасне формування. Шойгу та генерали ж думають, що ПВК лише заважають під ногами», — так прокоментував останні події один із співрозмовників Meduza.

Два джерела видання (один з яких приближений до кремля, а інший — до федерального уряду) пояснили, що на тлі останніх невдач на фронті путіна «цікавлять альтернативні способи ведення воєнних дій» та люди, які їх пропонують. За оцінкою співрозмовників, Пригожин та Кадиров якраз є серед таких людей.

Критику російських військових з боку Пригожина та Кадирова негласно підтримують колишні охоронці путіна — тульський губернатор Олексій Дюмін та колишній голова Ярославської області, нині помічника президента Дмитро Миронов. Дюмін нібито розраховує на посаду голови міністерства оборони, а Кадиров і Пригожин підтримують цю перестановку. Пригожин за Дюміна міг би повернути втрачені державні контракти з міноборони, а Кадиров нібито сподівається, що росія за нового міністра оборони почне радикальніше діяти в Україні.

Інформатор писав, що путін карає бунтарів, а посіпак заохочує держзваннями.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.