Ягоди енергії та молодості: як малина, суниця та чорна смородина впливають на організм

Вживання ягід протягом першого місяця літа - червня - стане суттєвим вкладом у здоров'я на весь рік. Так, суниці, малина, чорниця та чорна смородина є вітамінними "бомбами", яки зроблять вас енергійними та збережуть молодість надовго

Як малина, суниця та чорна смородина впливають на організм
Як малина, суниця та чорна смородина впливають на організм

Літо - час свіжих овочів, фруктів і, звісно, ягід. Дари з лісу або з грядки мають не лише відмінний смак та аромат, але й сприятливо впливають на здоров'я. Втім, деякі ягоди є справжньою "вітамінною бомбою", які здатна забезпечити молодість, енергію та красу на весь рік.

Інформатор Україна вирішив з'ясувати, які ягоди цього літа слід вживати, щоб якнайдовше залишатися бадьорим, енергійним та молодим.

Корисні властивості суниці 2023

У суниці міститься рекордна кількість калію. Фото: Lukas
У суниці міститься рекордна кількість калію. Фото: Lukas

Ця ягода є справжньо "королевою" користі. Цінність ягід суниці визначає високий вміст у них аскорбінової кислоти (120 мг на 100 гр свіжих ягід). У ній міститься багато вітаміну С, каротину, вітамінів В1, В2, РР, фолієвої кислоти, цілий ряд мікроелементів: залізо, мідь, кобальт, марганець, які беруть участь у кровотворенні. Суниця є ще джерелом мінеральних солей – калію, фосфору, кальцію. Цікавий той факт, що у суниці заліза вдвічі більше, ніж у сливі та в 40 разів більше, ніж у винограді. А за вмістом кальцію суниця посідає перше місце серед фруктів та ягід.

Корисні властивості ягід суниці для серцево-судинної системи людини відомі давно. Вживаючи ягоди суниці, ви покращуєте роботу серця, підвищуєте його витривалість та працездатність. Свіжі ягоди рекомендуються у великій кількості як лікувальний засіб при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі. 

Плоди суниці покращують травлення та використовуються для нормалізації діяльності кишківник, покращують апетит. 

Вживання суниці у великих кількостях сприяє зниженню поглинання йоду щитоподібною залозою. Відвар і настій ягід та листя суниці здавна вважаються прекрасними сечогінними засобами. Суниця корисна при порушеннях сольового обміну, сечокислому діатезі, подагрі, циститах, вона покращує роботу нирок. 

Суниця, протерта з цукром - це справжній букет вітамінів та корисних речовин. Також це - чудовий спосіб заготувати суницю на зиму, не позбавляючи її безлічі корисних властивостей.

 Корисні властивості малини 2023

Малина має фолієву кислоту, необхідну для вагітних жінок. Фото: Lisa Fotios
Малина має фолієву кислоту, необхідну для вагітних жінок. Фото: Lisa Fotios

У ягодах малини містяться корисні для організму людини кислоти, зокрема: яблучна, лимонна, саліцилова, винна. Також малина містить корисні вітаміни: В1, В2, В9, А, С, РР.  Ягоди малини багаті мінеральними речовинами й мікроелементами: залізо, мідь, калій, магній, кобальт, кальцій, цинк.

Корисні властивості малини застосовуються для зниження рівня протромбіну, лікування склерозу, зміцнення кров'яних капілярів. Малина має і відмінні смакові якості у поєднанні зі своїми корисними властивостями. Ягоди та листя малини успішно використовують для лікування застуди та гострих респіраторних захворювань. Завдяки великій кількості саліцилової кислоти малина має гарну потогінну дію, тому використовується для зниження температури й при цьому не виникає жодних побічних ефектів.

Фолієва кислота, що міститься в малині, дуже корисна жінкам під час вагітності.

Найпростіший спосіб заготівлі малини на зиму це - її сушіння. Ягоди спершу тримають на сонці, а потім досушують у духовці. Правильно висушені ягоди матимуть сірувато-малиновий колір. Засушена малина, повинна мати "малиновий" аромат.

Заморожена малина також відмінно зберігає всі цілющі властивості.  Найпоширенішим способом зберігання малини є варення. З малини можна також варити компоти та робити повидло та джеми. Всі свої властивості малина зберігає і в перетертому з цукром вигляді.

Корисні властивості чорної смородини 2023

Чорна смородина розщеплює жири. Фото: Alexey Demidov
Чорна смородина розщеплює жири. Фото: Alexey Demidov

Чорна смородина – одна із найцінніших ягідних культур у природі. Про користь смачної ягоди відомо кожному. Смородину вживають у їжу у свіжому, замороженому та сушеному вигляді, з неї готують варення, джеми, соки та вина. Використовують ягоду і з лікувальною метою. Чорна смородина – справжнє джерело корисних речовин. Вона містить вітаміни (С, Е, К, Р, групи В), гамма-ліноленову кислоту, каротини, пектини, поліфеноли, антоціани, флавоноїди, антиоксиданти, мінерали, дубильні речовини, ефірні олії.

Лідером за вмістом вітаміну С вважається лимон, але плоди чорної смородини перевершують їх за цим показником у 4 рази. Достатньо жмені ягід, щоб забезпечити організм добовою нормою вітаміну С, стабілізувати роботу нервової та кровоносної систем. Ягода матиме сприятливу дію і на серцево-судинну систему: активує функціонування серця, знизить артеріальний тиск, підвищить еластичність кровоносних судин, зменшить концентрацію холестерину, запобігає ризику розвитку атеросклерозу. Завдяки присутності вітамінів групи В покращить пам'ять; підвищить концентрацію уваги, кмітливість та здатність логічно мислити.

Максимально виражена користь чорної смородини для здоров'я при застудних захворюваннях. Вона зміцнює імунітет, знищує хвороботворні бактерії, знімає жар та біль, прискорює одужання.

Чорна смородина – ідеальний продукт для дієтичного харчування. Вона насичує організм корисними речовинами та розщеплює жирові запаси, навіть за обмеженого раціону дозволяє підтримувати хороше самопочуття. Смородина стимулює синтез колагену, надаючи шкірі пружність та еластичність. 

Смородину можна засушувати, заморожувати та робити з неї варення, компоти, джеми. У всіх цих випадках вона збереже корисні властивості.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про п'ять корисних властивостей полуниці, про які ви могли не знати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube