Як полуниця впливає на організм: п'ять корисних властивостей, про які ви не знали

Читать на русском

Полуниця містить антивікові флавоноїди, антиоксиданти – антоціани та катехіни, які знижують ризик розвитку хронічних хвороб, у тому числі раку, серцево-судинних захворювань

Читать на русском
Яка користь полуниці для здоров'я
Яка користь полуниці для здоров'я

Полуниця містить антивікові флавоноїди, антиоксиданти – антоціани та катехіни, які знижують ризик розвитку хронічних хвороб, у тому числі раку, серцево-судинних захворювань

В Україні стартував сезон полуниці. Це солодка "ягода щастя" поступово заполоняє ринки та магазини, й охочих скуштувати її щоразу більше. Втім, далеко не всі знають, що, крім того, що полуниця поживна та смачна, вона має багато корисних властивостей, які позитивно впливають на роботу нервової системи, серця, шкіри. Вона є чудовим джерелом клітковини, містить мало калорій та відносно невелику кількість цукру. Найбільшою користю для здоров'я є високий вміст антиоксидантів.

Полуниця містить антивікові флавоноїди, антиоксиданти – антоціани та катехіни, які знижують ризик розвитку хронічних хвороб, у тому числі раку, серцево-судинних захворювань.

№1: полуниця уповільнює старіння організму

Полуниця є джерелом безлічі антиоксидантів, у тому числі лютеоліну, галової кислоти, флавоноїдів, кверцетину та багатьох інших. Полуниця містить два вітаміни, які діють як антиоксиданти в організмі – вітамін A (у вигляді бета-каротину) та вітамін C (у вигляді аскорбінової кислоти). Обидва діють як перша лінія захисту організму, зменшуючи ушкодження клітин, спричинене вільними радикалами. 

Антиоксиданти уповільнюють формування окисного стресу в організмі, відповідального за процес старіння та розвиток більшості хвороб, включаючи рак, діабет та серцево-судинні захворювання.

№2: полуниця захищає від раку

У полуниці містяться речовини, здатні боротися із раком. Деякі з'єднання в полуниці довели свою протиракову дію. Користь полуниці включає здатність блокувати утворення ракових клітин й перешкоджати прогресуванню і поширенню ракових пухлин.

Полуниця добре впливає на роботу серція. Фото: Kristina Paukshtite
Полуниця добре впливає на роботу серція. Фото: Kristina Paukshtite

№3: полуниця зберігає серце здоровим

Антиоксиданти, що містяться в полуниці, допомагають знизити ризик серцево-судинних захворювань, пригнічуючи утворення "поганого" холестерину, обмежуючи утворення бляшок в артеріях, покращуючи функцію судин та тиск, зменшуючи схильність до розвитку згустків (тромбоз). Крім того,  екстракти полуниці зменшують запальну реакцію в організмі, яка є однією з основних причин серцевих захворювань.

Антиоксиданти полуниці борються з процесом окислення, який пов'язаний із підвищеним ризиком серцевого нападу, інсульту чи інших коронарних захворювань серця.

№ 4: полуниця стимулює роботу нервової системи

Дієта, багата на полуницю, здатна захистити мозок від старіння. У ягодах багато флавоноїдів, особливо антоціанідинів, які покращують когнітивні властивості. З цієї причини фахівці в галузі охорони здоров'я радять усім включати до свого раціону ягоди якомога частіше, оскільки вони борються з окислювальним стресом, втратою пам'яті та такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера та деменція.

№5: полуниця помагає очистити організм

Полуниця сприяє детоксикації чи очищенню організму, допомагаючи відновити здоров'я шлунково-кишкового тракту. Клітковина і антиоксиданти, що містяться в ній, – вітаміни A і C – є важливими елементами, що стимулюють детоксикацію організму. Антиоксиданти особливо необхідні для нейтралізації та виведення токсинів, які викликають ушкодження від вільних радикалів, запалення та розлад травлення.
 
Полуниця допомагає підтримувати травну систему у хорошому стані, збалансовуючи рівень рН у кишечнику та зменшуючи його запалення.
 
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Харкові встановили солодкий рекорд у 2023 році: тут  випекли найбільшу паляницію зі смаком полуниці. 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.