"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Востаннє про компанію від публічно згадував у 2019 році
Народний депутат Данило Гетманцев раніше називав державну лотерейну компанію М.С.Л., у якій в особі брата одного з власників Альфа-Груп Андрія Косогова присутній російський капітал, своєю альма-матер. Втім, згадувати про неї він припинив з 2019 року. Однак зв’язки з нею він не розірвав. Про це йдеться у розслідуванні Інформатора "Російська рулетка пана Гетманцева: чому "М.С.Л." не під санкціями, незважаючи на частку російського капіталу".
"Я там (у компанії "М.С.Л." – ред.) сформувався як юрист, і мої погляди на гральний бізнес сформувалися від імені одного з гравців ринку", - сказав голова податкового комітету ВР в інтерв'ю сайту "Економічна правда" у серпні 2019 року.
Після цього він перестав казати про цю компанію, адже знає, що вона “токсична” та має російський капітал. 2019 року, коли в Україні точилася дискусія щодо легалізації грального бізнесу, Гетманцев визнав лише, що у нього в цій сфері є конфлікт інтересів. Тому, за словами Гетманцева, він у команді Зеленського цим питанням займатися не хотів. Але бачення ситуації неодноразово публічно викладав.
"Масові ігри мають бути обмежені за кількістю операторів. Ці оператори мають працювати під жорстким контролем держави у системі електронного обліку кількості ставок", - казав він.
Ключове тут – "кілька операторів". 2023 року все вийшло саме так, як хотів Гетманцев. Після того, як санкції РНБО вибили з ринку провідних операторів грального бізнесу з російським капіталом, залишилося лише кілька операторів. Хто сумнівався б, що серед них буде і М.С.Л.
Між тим, зв’язок Гетманцева з М.С.Л. не розірваний. Зокрема, однією із бенефіціарів лотереї є Олена Полосенко, яка також є співвласницею “Юрімекс” - юридичної фірми, частку у якій мав Гетманцев, її він у 2019 році передав своїй мати – Олесі Гетманцевій. Крім того, в матері Гетманцева є акції самої М.С.Л. Також раніше журналісти-розслідувачі Bihus.info знаходили у неї бізнес у Криму. Втім сам Гетманцев заперечував, що вона не була причетна до нього від початку окупації півострову.
Українська компанія М.С.Л., у якій в особі брата одного з власників Альфа-Груп Андрія Косогова присутній російський капітал, ще у 2015 році користувалася послугами юридичної фірми нардепа Данила Гетманцева. Тоді компанія потрапила під санкції РНБО, а юридична фірма Гетманцева "Юрімекс" оскаржувала їх в судах.
Вже у 2019 році Гетманцев заявляв, що позбавився своїх юридичних активів. Втім, частку у “Юрімекс” передав “родичу”. Фактично йдеться про його мати – Олесю Гетманцеву. Вона разом із сім'єю президента М.С.Л. Ложенка в різний час володіли цілою низкою спільних бізнесів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.