Я міг бути на місці Діми Білана: гурт Green Grey про мову, Москву та заробітки під час війни

Читать на русском

Чому Мурік із Green Grey відмовив Пригожину та Айзеншпису

Читать на русском
Дизель та Мурік
В Москві Green Grey завжди було некомфортно

Чому Мурік із Green Grey відмовив Пригожину та Айзеншпису

Ветерани української рок-сцени поспілкувалися із журналістом Славою Дьоміним. Гурт Green Grey має дивовижну властивість – начебто знаєш про нього все, а з'ясовується, що не знаєш нічого. Це інтерв'ю проливає світло на багато невідомих раніше фактів про найяскравіших учасників колективу – Дизеля та Муріка.

Дизель, ти один з небагатьох українських артистів, які не перейшли до кінця на українську мову.

«Намагаюсь, чесно тобі скажу. Але вже на другому питанні переходжу на російську мову для того, щоб виразно пояснити думку. Та форма подання інформації та складання речень, до яких я звик у голові, вона не зовсім підходить українській мові. А взагалі українську мову я добре знаю»

А пісні ти зараз якою мовою пишеш?

«Пісні я пишу як музику. Гітара моя грає виключно українською мовою. Тексти пише Мурік, але я теж підкидаю якісь ідеї».

Гітара моя грає виключно українською мовою
Гітара моя грає виключно українською мовою

Якщо вже почали таку тему – Ірина Фаріон. Ти, як людина, яка зараз знаходиться в складі ЗСУ, де спілкуються різними мовами, що можеш сказати Ірині Фаріон?

«Останні два-три тижні щодня телефонують журналісти різних видань. Усі хочуть отримати від нас пояснення щодо Ірини Фаріон. Ми змінюємось. Війна змінила нас усіх. До війни Фаріон виглядала фриком, представницею правої частини населення. Я, звичайно, проти. Що можна сказати більше, якщо вже висловились хлопці з “Азову” та волонтери. Додати нічого. Я радий, що у таких питаннях починають ставити крапки. Тому що окрім поділу країни на дві частини такими діями, нічого не доб'єшся».

Мурік, ти більше намагаєшся спілкуватися українською мовою. Моя позиція така: я вважаю, що публічні люди у публічному просторі мають спілкуватися українською мовою, щоб показати своїм прихильникам, що це нормально. Як ти до такого ставишся?

«З розумінням. Тільки так і треба. В жодному разі не можуть бути якісь елементи дискримінації. Я народився в 1971 році в Києві, навколо було російськомовне середовище. Дитсадок, школа, медичне училище, навіть університет Богомольця, де я деякий час навчався».

Навколо було російськомовне середовище
Навколо було російськомовне середовище

Скільки разів за 30-річне існування Green Grey вам пропонували кар’єру в росії?

«Я взагалі міг би бути на місці Діми Білана. До мене приходили від Пригожина, від Айзеншпіса. Я тоді блондин був. Але взагалі ніколи не хотів би бути з ними. В Москві мені завжди було некомфортно. Жити там ніколи не хотілося».

Дизель, про які свої дії або слова ти досі шкодуєш?

«Взагалі ні про що не шкодую».

Ні про що не шкодую
Ні про що не шкодую

Тоді перефразую: на чому ти найбільше спіткнувся?

«Тяжко спілкуватися з масами на глибокі теми. Ось ми зараз із тобою говоримо, і люди нас сприймають по-різному. А ми з тобою хочемо, щоби наш середній глядач виглядав однаково. І коли від тебе вимагають якусь думку – таке буває – і ти її намагаєшся щиро донести, то для мене складність полягає в тому, що я не завжди влучаю».

Мурік, а ти як зараз заробляєш?

«Зараз нестабільно. Іноді мені дохід приносить роялті. Дружина може щось намутити. Концерти для перемоги. Збираємо хлопцям, ну і собі на кишеню, звісно. Треба ж якось жити».

А скільки відсотків можна забрати з благодійного концерту?

«Десь 50 на 50».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.