У регіоні зафіксували підвищену сейсмічну активність і спостерігався потік лави
Етна, найвищий вулкан Європи, знову прокинувся: він викидає хмари вулканічного попелу та фонтанує лавою. 12 листопада у районі конуса вулкана на Сицилії зафіксували підвищену сейсмічну активність і різкий потік лави.
Як пише Lasicilia.it, за ситуацією з виверженням стежать експерти з Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна в Катанії. Виверження вже призвело до сильного потоку лави з його південно-східного кратера та викиду попелу на висоту приблизно 4500 метрів.
Також через активність вулкана довелось запустити так званий "червоний рівень" тривоги для літаків, які літають регіоном. Вулканічна активність призвела до випадання попелу в таких районах, як Зафферана та Міло, вкривши вулиці та транспортні засоби шаром вулканічного попелу.
"На Етні йде пароксизмальна активність з південно-східного кратера з викидом попелу, що падає на Міло", - кажуть фахівці.
Тим часом у соцмережах публікують десятки відео та фото з провінції Катанія. Розсіювання вулканічного попелу є найбільш очевидним аспектом підвищеної активності, що супроводжується гучними вибухами.
Фахівці розповідають, що еруптивні явища супроводжувалися постійним зростанням рівнів "тремтіння" Етни. Це сигналізує про підйом розжареної магми у внутрішніх каналах вулкана, який супроводжується вибухами, викликаними сильним викидом газу.
Вулкан Етна розташований у Сицилії, Італія. Це найбільший діючий вулкан на всьому Європейському континенті. З 21 червня 2013 року міжнародна комісія включила вулкан до списку Світової Спадщини ЮНЕСКО. Етна вважається не лише найбільшим вулканом Європи, а й одним із найактивніших вулканів у всьому світі.
Регулярні виверження Етни зробили вулкан предметом великого інтересу серед давніх греків. У зв'язку з цим було створено безліч міфів і легенд, що ґрунтуються на активності вулкана та її наслідках.
В історії людства відомо сотні руйнівних вивержень, які забирали життя людей, руйнували будинки і навіть цілі міста. Деякі виверження мають досить затяжний характер. Одним із таких є вивержень, що відбулося в липні 1614 року, воно тривало близько десяти років і вихід лави досягав, за підрахунками, мільярд кубометрів лави.
Інші відомі виверження Етни: у 396 році до нашої ери, у 122 році до нашої ери, у 1030 році, у 1669 році, у 1928 році, у 1949 році, у 1971 році, у 1981 році, у 1983 році, та у 1991-1993 роках. Також у 21 столітті сталося кілька значних вивержень: у 2001 році, тоді на південному схилі було зруйновано канатну дорогу і через викид небезпечного попелу було заборонено польоти. У 2002 році сталося виверження на протилежному — північному схилі, внаслідок якого було знищено багато селищ. У 2008 році виверження тривало близько 419 днів.
14 серпня цьогоріч уже фіксували виверження вулкана Етна. У місті Катанія аеропорт був тимчасово закритий, а рух транспорту на дорогах обмежено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.