Вступна кампанія-2024: в Раді пояснили, що буде наступного року з ДПА, НМТ та заочкою

Вступити в заклад вищої освіти можна буде за результатами як ЗНО, так і НМТ 2022-2024 років

Освіта, Юлія Гришина
Зміни в українській освіті, колаж "Інформатор"

В Україні заочна та вечірня форми навчання у 2024 залишаться, їх скасовано не буде. Своєю чергою, ДПА для учнів 9-х і 11-х класів на наступний рік скасовано. А вступна кампанія у 2024 році відбуватиметься в умовах воєнного стану.

Про це голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина повідомила у Телеграм-каналі. Вона надала роз'яснення щодо ухваленого Верховною Радою законопроєкт №10092.

"Ще раз про заочку, ДПА та НМТ. Цього тижня ухвалили законопроєкт №10092: вступна кампанія у 2024 році відбуватиметься в умовах воєнного стану", - йдеться у повідомленні.

Вона наголосила на головних пунктах, що змінює прийнятий законопроєкт. А саме:

  • ДПА для учнів 9-х і 11-х класів на наступний рік скасовано;
  • вступити в заклад вищої освіти можна буде за результатами ЗНО 2021 року або НМТ 2022-2024 років;
  • у 2024 році мультипредметний тест буде складатися з чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України та четвертий предмет на вибір випускників (історія знову стала обовʼязковим предметом).

Крім цього відомо, що заочна і вечірні форми навчання не скасовані, бо цього пункту не було в законопроєкті при голосуванні. Норму рекомендував виключити освітній комітет. Також Гришина наголосила на змінах до Закону "Про повну загальну середню освіту".

"До обов’язкових предметів ДПА для учнів 9-х і 11-х класів додали історію України та іноземну мову (раніше обов'язковими були лише українська мова і математика). Ця зміна набуде чинності при наступному проведенні ДПА, тобто не у 2024 році", - каже вона.

Зміни роз'яснила Юлія Гришина
Зміни роз'яснила Юлія Гришина

Зміни в українській освіті

Верховна Рада 8 листопада прийняла закон 10092, у якому йдеться про те, що у 2022-2024 роках зарахування на навчання у виші здійснюється в особливому порядку. Законопроєкт підтримали 285 народних обранців.

Крім того, раніше повідомлялося, що міністр освіти Лісовий запропонував докорінно змінити старшу школу. Пропонується, щоб з 2027 року учні випускних класів та студенти училищ почали вчитися за новими стандартом і програмами. Мова йде про поглиблене вивчення окремих предметів для вступу до вишів та професійне навчання, для отримання навичок для пошуку роботи. Зараз йде обговорення відповідного проекту змін.

Нагадаємо, що кількість вступників-чоловіків призовного віку у 2023 році зросла до 110 тисяч. Минулого року було ще 85 тисяч. Ймовірно такі зміни відбуваються через те, що чоловіки хочуть відстрочку від мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube