«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Вступити в заклад вищої освіти можна буде за результатами як ЗНО, так і НМТ 2022-2024 років
В Україні заочна та вечірня форми навчання у 2024 залишаться, їх скасовано не буде. Своєю чергою, ДПА для учнів 9-х і 11-х класів на наступний рік скасовано. А вступна кампанія у 2024 році відбуватиметься в умовах воєнного стану.
Про це голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина повідомила у Телеграм-каналі. Вона надала роз'яснення щодо ухваленого Верховною Радою законопроєкт №10092.
"Ще раз про заочку, ДПА та НМТ. Цього тижня ухвалили законопроєкт №10092: вступна кампанія у 2024 році відбуватиметься в умовах воєнного стану", - йдеться у повідомленні.
Вона наголосила на головних пунктах, що змінює прийнятий законопроєкт. А саме:
Крім цього відомо, що заочна і вечірні форми навчання не скасовані, бо цього пункту не було в законопроєкті при голосуванні. Норму рекомендував виключити освітній комітет. Також Гришина наголосила на змінах до Закону "Про повну загальну середню освіту".
"До обов’язкових предметів ДПА для учнів 9-х і 11-х класів додали історію України та іноземну мову (раніше обов'язковими були лише українська мова і математика). Ця зміна набуде чинності при наступному проведенні ДПА, тобто не у 2024 році", - каже вона.
Верховна Рада 8 листопада прийняла закон 10092, у якому йдеться про те, що у 2022-2024 роках зарахування на навчання у виші здійснюється в особливому порядку. Законопроєкт підтримали 285 народних обранців.
Крім того, раніше повідомлялося, що міністр освіти Лісовий запропонував докорінно змінити старшу школу. Пропонується, щоб з 2027 року учні випускних класів та студенти училищ почали вчитися за новими стандартом і програмами. Мова йде про поглиблене вивчення окремих предметів для вступу до вишів та професійне навчання, для отримання навичок для пошуку роботи. Зараз йде обговорення відповідного проекту змін.
Нагадаємо, що кількість вступників-чоловіків призовного віку у 2023 році зросла до 110 тисяч. Минулого року було ще 85 тисяч. Ймовірно такі зміни відбуваються через те, що чоловіки хочуть відстрочку від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.