Не хочуть воювати: кількість вступників призовного віку в Україні за два роки збільшилася у 23 рази

Читать на русском

Кількість вступників-чоловіків призовного віку зросла до 110 тисяч у 2023 році

Читать на русском
Серед чоловіків-призовників зростає процент студентів вузів
В Україні чоловіки все частіше обирають навчання, щоб їх не мобілізували

Кількість вступників-чоловіків призовного віку зросла до 110 тисяч у 2023 році

В Україні чоловіки масово йдуть в студенти, щоб отримати відстрочку від мобілізації. Кількість вступників-чоловіків призовного віку у 2023 році зросла до 110 тисяч. Минулого року було ще 85 тисяч.

Особливо помітне збільшення, за даними видання NGL, сталося серед студентів платної форми навчання. Сюди було зараховано 70% першокурсників. При цьому середній вік студентів зріс до 27 років. А найбільш разюче зростання кількості студентів-чоловіків помітне у вікових категоріях 30+ і 40+. Кількість нових студентів-чоловіків цього віку за два роки збільшилася у 23 рази.

Студентів-чоловіків у роки війни побільшало. Фото:
Студентів-чоловіків у роки війни побільшало. Фото: NGL

Звісно, більша частина цих нових студентів вступили з метою уникнення мобілізації. І далі - справа за університетами. Вони відповідають за якість освіти, пише видання. Також фінансовий зиск є і у вузів, які продовжують "заробляти" на цьому.

"Попри те, що середня вартість року навчання в українських ЗВО зросла до 23,7 тис. грн, умови вступу на контракт залишились спрощеними – на деякі спеціальності достатньо було простої співбесіди чи мотиваційного листа", - зауважують журналісти NGL.

Як у владі вирішили побороти корупційну складову вузів

Політики звернули увагу на цю ситуацію і зареєстрували декілька законопроєктів, які пропонують боротися з проблемою шляхом обмеження прав самих потенційних студентів. Наприклад, законопроект №9672 депутатів Федора Веніславського та Мар'яни Безуглої від "Слуги народу" передбачає скасування відстрочки від мобілізації для тих, хто вирішив отримати додаткову освіту у 30 років і старше. Тобто, за умови ухвалення законопроекту, відстрочку не отримають лише студенти, які здобувають другу або третю освіту.

Альтернативні законопроекти (№9672-1, №9672-2, №9672-3) також не кращі – уникаючи вікової дискримінації, вони загалом обмежують право на здобуття другої освіти того ж чи нижчого рівня. Та навіть просто пропонують безкоштовну освіту за умови, якщо студент-контрактник добровільно погодиться на мобілізацію.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що обмежено придатних чоловіків також почнуть мобілізувати. Це стосується осіб з клінічно вилікуваним туберкульозом, безсимптомним ВІЛ, хворобами ендокринної системи тощо.

Також ми писали, хто зі студентів має право на відстрочку. А кому можуть вручати повістки і до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.