Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
З 2024 року набір вступників у виші буде здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 року
Верховна Рада ухвалила закон, який регулює вступ до закладів вищої освіти у 2024 році. Законопроект був проголосований за виключенням пункту про скасування набору вступників на вечірню та заочну форми навчання, тому що так рекомендували члени освітнього комітету. Законопроєкт підтримали 285 народних обранців.
У тексті закону 10092 "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року" йдеться про те, що у 2022-2024 роках зарахування на навчання у виші здійснюється в особливому порядку. Зазначається, що конкурсний відбір здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року або вступних випробувань 2022–2024 років. Для зарахування абітурієнт повинен буде скласти іспити з української мови, математики, історії України та одного предмету на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література).
Окрім цього, законом здобувачів освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти, звільнено від державної підсумкової атестації. Водночас, згідно з законом, для учнів, які у 2024 році завершують початкову школу, буде проведено державну підсумкову атестацію в режимі пілотування.
Що стосується заочної та вечірньої форми навчання, то у 2024 році вони залишаться, їх скасовано не буде. Відповідне роз'яснення надала у коментарі УНН голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
"Заочну і вечірню форму навчання НЕ скасовано! У законопроєкті №10092, який сьогодні ухвалила Верховна Рада, і справді був пункт про скасування заочної і вечірньої форм навчання. Але члени освітнього комітету під час розгляду законопроєкту 13 жовтня рекомендували виключити даний пункт. Тож на сьогоднішньому засіданні законопроєкт був проголосований за виключенням вище згаданого пункту", - повідомила Гришина.
Нардеп закликала представників медіа перевіряти і публікувати достовірну інформацію.
Рада повернула історію України та іноземну мову до обов’язкових предметів ДПА, але закон запрацює після війни. Швидше за все у 2024 році абітурієнти знову складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). До ЗНО у такому форматі, яким воно було раніше, ймовірно, повертатися не будуть.
Також на базі двох вишів відкриють нові кафедри військової підготовки. Перший - це Острозька академія, куди вступив на аспірантуру Кирило Буданов та яку колись закінчив головком Залужний. Другий - Київська школа економіки (KSE). Відповідне рішення прийнято постановою Кабінету міністрів України від 6 жовтня поточного року. Голова уряду Денис Шмигаль вже затвердив документ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.