Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Міністерство та військове керівництво також прагнуть, що у військових вишах заняття проводилися англійською мовою
В Україні взяли курс на опанування військовими англійської мови. Згідно з планами Міноборони та Генштабу ЗСУ, до 2026 року кожен український захисник має вільно нею розмовляти. Один з напрямів цієї програми передбачає викладання англійською у військових вишах.
Наразі міністерство разом з Генеральним штабом внесли корективи в Дорожню карту з удосканалення мовної підготовки у ЗСУ. Її метою є підвищення рівня володіння іноземними мовами особовим складом. Про це в рамках круглого столу в Military Media Center повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Володимир Коваль.
"Напрацьовано низку практичних проєктів. Зараз ми їх апробуємо і повинні визначити нову модель для того, щоб до 2026 року кожний військовослужбовець ЗСУ вільно розмовляв англійською мовою", - сказав Коваль.
Заступник начальника Генштабу зазначив, що одним з пріоритетів в рамках програми є перехід на викладення у військових ВНЗ англійською. Також він додав, що сьогодні у закладах військової освіти втілюється ряд проектів в рамках переходу на стандарти НАТО з урахуванням поточних потреб в умовах повномасштабної війни. Ці проекти передбачають залучення до викладання спеціальних дисциплін кращих військових практиків. Також планується залучати вчених для підготовки зокрема офіцерів за фахом операторів ситуаційної обізнаності.
В червні президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування. У разі схвалення ініціативи парламентом, кандидати на посади в державних органах влади мали б володіти англійською та складати тести з оцінки рівня її знання.
В липні профільний комітет Верховної Ради підтримав відповідний законопроект. Спочатку там була норма, яка мала б зменшити обсяг українського дубляжу в кіно, але згодом її відкликали. Водночас, згідно з документом, опанувати англійську після закінчення військового стану мають й українські захисники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.