“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Протягом 2024 року органи безпеки та оборони мають скоротити дебіторську заборгованість
У 2024 році Україна збирається витратити на обороноздатність та безпеку не менше 21,6% ВВП. Відповідні рекомендації РНБО щодо коштів на оборону та безпеку підтримав президент України Володимир Зеленський своїм указом. Звітування про витрачені кошти відбуватиметься щомісяця.
Про виділення коштів на оборону та безпеку йдеться в Указі Зеленського № 682/2023. Президент 9 жовтня ввів його у дію.
Напередодні РНБО рекомендувала у ході доопрацювання державного бюджету України на 2024 рік закласти близько 1 трлн 692,6 млрд грн на оборону та безпеку. Про хід фінансування сектора безпеки та оборони слід щомісяця звітувати Апарату Ради національної безпеки і оборони України.
Окремо РНБО рекомендувала сектору безпеки та оборони попрацювати над скороченням дебіторської заборгованості, яка стосується реалізації угод про закупівлю товарів, робіт і послуг, які мають оборонне призначення. В РНБО наголосили на важливості недопустити прострочення.
Основним акцентом у бюджеті на 2024 рік є безпека та оборона. Розмір видатків на оборону становить 1 трлн 692,6 млрд грн, що відповідає 21,6% ВВП. Також враховані видатки на оборонно-промисловий комплекс у розмірі 55,8 млрд грн, призначені для виробництва зброї в Україні.
Видатки на підтримку ветеранів значно зростуть: реалізація ветеранської політики передбачає кошти на суму 13,6 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у 2023 році. Підтримка ветеранів охоплюватиме всі аспекти реабілітації та професійної адаптації з бюджетом у розмірі 2,6 млрд грн, впровадження інституту помічника ветерана - 3,8 млрд грн, і забезпечення житлом - 5,78 млрд грн.
Починаючи з 1 січня 2024 року, розмір прожиткового мінімуму на одну людину на місяць становитиме 2 920 гривень, для працездатних - 3 028 гривень, а для осіб, які втратили працездатність, - 2 361 гривня. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2024 року має складати 7,1 тис. гривень, і з 1 квітня - 8 тисяч гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.