Все дуже серйозно: українка розповіла, як у Фінляндії карають дітлахів за бійку у школі

У закладах освіти серйозно ставляться до булінгу - якщо таке сталося, треба одразу повідомляти класного керівника

Покарання школярів
Як у Фінляндії карають дітей за бійку в школах. Фото: Getty Images

У Фінляндії карають дітей, які вчиняють бійки у школі. Зокрема, їх забирають на очах у всього класу та відправляють додому. І, якщо випадки серйозні, то з закладу освіти можуть навіть вигнати.

Про це розповіла українська журналістка Галина Сергєєва, яка з 2018 року живе у Фінляндії. Її слова передає Oboz.

За її словами, після покарання дитина може повернутися до школи вже наступного дня. Але якщо її провина була визнана значно серйозною, то зі школи можуть і вигнати.

"Як тільки починається якийсь конфлікт між дітьми, тим більше підняття руки на когось, обох одразу відправляють додому. Мені зателефонувала вчителька, коли я була на роботі (телефонують вони в крайньому випадку), і повідомила про бійку. Покарання і справді серйозне – тебе забирають зі школи на очах у всього класу. Наступного дня вже можна повертатися, але учнів, які дуже погано поводяться, можуть і зі школи вигнати", - зазначила журналістка.

Вона наголосила, що серйозно карають і за булінг. У такому випадку дитина має звернутися до класного керівника, після чого буде скликана комісія. Також у школах працюють соцпрацівники, які допомагають дітям уникати конфліктів.

Крім того, дітям забороняють запізнюватися на уроки. Якщо вони не встигли навіть на хвилину, то їх можуть не пустити у клас. Саме тому діти дотримуються пунктуальності у Фінляндії, а якщо вони відсутні - батьки зобов'язані повідомити про причину.

Біженці за кордоном

Зростає ймовірність того, що українські біженці залишатимуться в Європі назавжди. Наразі лише 43% українських біженців планують повернутися додому, проти 74% два роки тому. Також очікується, що після скасування воєнного стану виїдуть ще більше людей, в основному - чоловіки.

Як пише The Economist, у Польщі дедалі більше людей звертаються за порадою щодо отримання дозволу на постійне проживання або польського громадянства. Курси польської мови користуються неабиякою популярністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube