Роботи на промисловому виробництві можуть виконувати лише обмежений перелік операцій
Ідея створення роботизованих заводів з управлінням на штучному інтелекті, яку вже відпрацьовує міжнародна група дослідників, звучить гарно. Втім, за словами експертів, реалізація такої ідеї насправді проблематична. Бо, щоб навчити ШІ працювати без помилок, треба набагато більше інженерів, ніж є зараз.
Про це повідомляє військовий портал Defense Express. Видання зазначає, що зараз роботи на промисловому виробництві, зокрема виробництві зброї, можуть виконувати лише обмежений перелік операцій, при цьому вони не здатні "бачити" помилку, допущену в процесі виконання, особливо якщо задана програма дала збій.
"Вихід із такої проблеми виглядає простим - спочатку "навчити" штучний інтелект управляти промисловими роботами, слідом самих роботів "навчити" людиноподібним рухам, і в підсумку запустити "наскрізне виробництво" необхідних виробів, наприклад невеликих безпілотників різних типів, актуальність яких показала війна РФ проти України", - пишуть експерти.
Втім вони наголошують, що з цим є проблема. Адже, для того, щоб "навчити" штучний інтелект управляти роботизованими заводами, може знадобитися в рази більше інженерів, аніж зараз треба для функціонування "класичних" оборонних заводів.
Американський школяр Маттео Пас розробив алгоритм штучного інтелекту, який дав змогу виявити 1,5 мільйона раніше невідомих космічних об'єктів. Хлопець застосував знання в галузі математики, кодування і теоретичної інформатики. Робота хлопця вразила наукову спільноту.
Його модель ШІ змогла ефективно аналізувати величезні масиви інфрачервоних даних і виділяти зміни в яскравості - ознаки змінних об'єктів, таких як квазари, спалахи наднових і затемнені подвійні зірки. У своїй роботі старшокласник використав дані інфрачервоного телескопа NEOWISE від НАСА. Телескоп протягом десятиліть збирав дані про космос, велика частина яких раніше залишалася невикористаною.
Також нещодавно повідомлялося, що у НАТО спробують протидіяти російським КАБам за допомогою штучного інтелекту. Французька компанія Alta Ares запропонувала систему на основі ШІ, яка, зокрема, дозволяє передбачати можливі напрями російської атаки для превентивних дій.