"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Анна Калюжна, журналістка і воєнна кореспондентка Bihus.Info, вирішила залишити видання. Вона пояснила своє рішення прагненням до більшої свободи і бажанням бути ближче до фронту, де, за її словами, вона відчуває себе кориснішою
Журналістка і воєнна кореспондентка Bihus.Info Анна Калюжна оголосила про своє рішення залишити видання. Калюжна пояснила своє рішення бажанням бути ближче до фронту. Також вона розповіла, що відчуває потребу в більшій свободі.
Вона зазначила у дописі на Facebook, що зараз їй комфортніше бути ближче до фронту, ніж у Києві. Другою причиною є те, що, хоча редакція надавала їй багато свободи, вона відчуває, що "досягла моменту, коли потребує ще більшої свободи". Журналістка також поділилася, що її колеги з минулого, які зараз служать у війську, переконали її в необхідності продовжувати воєнну журналістику.
"Тож поки я шукаю спосіб, щоб в більшій гармонії з собою робити те, що я робила останні 2 роки", - додала Калюжна.
Протягом останніх двох років Калюжна працювала воєнною кореспонденткою Bihus.Info, створивши 75 матеріалів про війну, які сумарно набрали близько 39 мільйонів переглядів. Серед них 49 - це півгодинні репортажі з фронту і прифронтових міст, 16 - повнометражні репортажі про злочини росіян на деокупованих територіях, п'ять інтерв'ю і чотири документальні фільми. Серед останніх - розповіді про фільтраційні табори для маріупольців, повернення "Азову", бої за Рубіжне та життя в Херсоні.
"Було б ще більше, але за частину з них доводилось довго боротись. Найважче — не зйомка на "нулі", а домогтись її. Це майже всі існуючі нерви і, іноді, до пів року часу", - написала вона.
Калюжна також зазначила, що завдяки її роботі вдалося зібрати близько 4 мільйонів гривень допомоги військовим та цивільним. До роботи воєнкором, Калюжна займалася дослідженнями енергетичного лобі та політичних зв'язків, зокрема аналізуючи діяльність компаній "Метінвест" і "ДТЕК". За її словами, їй та колегам вдавалося запобігти прийняттю лобістських норм або заниження податкових ставок.
"А зараз що? А зараз більша частина - за копійки приватизованого майна цих компаній Ахметова - знищена. А сам ДТЕК - особливо всі його енергетики - працюють не покладаючи рук, щоб в цих жахаючих умовах забезпечувати нам світло. Навіть допомагають в регіонах, де мережі належать не їм. Ніби "спокутують вину" за давні гріхи. Ось чому я не бачу сенсу писати про те, що я робила "до", - пояснила Калюжна.
6 червня військовий кореспондент Анна Калюжна отримала свою першу державну нагороду - відзнаку міністра оборони України - "За сприяння обороні". Вона подякувала бойовим бригадам, з якими працювала, за висунення її на цю відзнаку, а також висловила вдячність Силам оборони та людям, які працюють на держслужбі, зокрема у Міністерстві оборони України.
Калюжна зазначила, що її головна мотивація - сприяти обороні України та допомагати воїнам на передовій і в тилу. Цю нагороду вона присвятила всім, хто продовжує працювати і боротися за країну. Таким чином, Анна Калюжна продовжить свою діяльність у новому форматі, зосереджуючись на висвітленні подій безпосередньо з фронту.
Щонайменше 91 медійник загинув в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Чимало медійніків пожертвували своїм життям і здоров'ям, аби зафільмувати страшні злочини росії проти України. У 2020 році в світі було вбито 50 журналістів у зв'язку з їх професійною діяльністю. У 2019 загинули 53 журналісти.
Нещодавно стало відомо, що бронь від мобілізації отримають співробітники каналів, які беруть участь у телемарафоні. Станом на 9 квітня за поданням МКІП статус заброньованих по всій країні отримали лише 1 150 працівників сфери культури та трохи понад 700 медійників. Ці люди критично важливі для своїх підприємств.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.