Вовину тисячу видають, щоб виявити ухилянтів від мобілізації - Василевська-Смаглюк

Замголови фінансового комітету ВР вважає, що "Націиональний кешбек" та зимова підтримка є інструментами для оцінки кількості мешканців країни

Нардепка Вікторія Смаглюк про Тисячу Зеленського
Вовина тисяча допоможе виявити чоловіків, які уникають мобілізації

Виплата 1000 гривень, а також інші заходи експериментального проєкту "Національний кешбек", на думкузаступниці голови фінансового комітету ВР Ольги Василевської-Смаглюк, фракція "Слуга народу", спрямовані на підрахунок реального населення України. На її думку, виплати 1000 гривень мають приховану мету – виявити чоловіків, які ухиляються від мобілізації. Також ціль влади може бути в тому, щоб дізнатися, скільки людей постійно проживає в Україні.

Свою думку Василевська-Смаглюк висловила під час ефіру програми "Свобода.Ранок" на Радіо Свобода. Зокрема, вона також відповіла на запитання про те, чи варто українцям хвилюватися з приводу передачі державі своїх банківських даних.

"Насправді я вже давно вважаю і говорила про це відверто, що, як на мене, оця тисяча, як і інші програми експериментального проєкту "Національний кешбек" розраховані на те, щоб порахувати скільки осіб взагалі є в державі Україна і проживають постійно на території держави, не є на окупованих територіях і не виїхали за кордон. Тобто, це, як на мене, спроба перерахувати населення", – сказала Ольга Василевська-Смаглюк.

На думку депутатки, іншим важливим завданням програми є виявлення чоловіків, які можуть уникати мобілізації. За її підрахунками, йдеться про десь мільйон чоловіків, які ховаються від ТЦК в Україні.

"Вони не виїхали за кордон, вони не люди з інвалідністю, вони не заброньовані. Тобто це люди, які умовно, теоретично приховуються від виконання свого конституційного обовʼязку з захисту батьківщини. Якщо наприклад у родині є два чоловіки, які підлягають мобілізації, і дві жінки, то на них це чотири тисячі, гривень. І звісно стимулювати якимось чином отримати ці кошти, можна лише якщо сума буде більша ніж тисяча гривень, це буде три-чотири тисячі гривень на родину…Хтось зареєструється з чоловіків. Тому що чотири тисячі – краще, ніж дві", – наголосила вона.

Що відомо про зимову ініціативу президента Зеленського

Програма одноразової виплати у розмірі 1000 гривень, започаткована президентом України Володимиром Зеленським, стартувала 1 грудня. Її мета – підтримка населення в зимовий період. Джерелом фінансування стали невикористані бюджетні кошти Міністерства економіки та інших відомств.

За словами першого заступника міністра економіки Олексія Соболева, ці кошти не встигнуть освоїти до кінця року. Лише за добу програмою "Зимова єПідтримка" зацікавилися понад 2,5 мільйони громадян, про що повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Президента України Володимира Зеленського просять скасувати або ж переглянути його ідею роздати українцям по тисячі гривень. Зокрема, роздати ці кошти виключно тим людям, які їх потребують. Відповідна петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер на неї має відреагувати глава держави.

Майже 40% українців здивовані цією соціальною виплатою, натомість 27% відчувають роздратованість та недовіру. Про це свідчать дані соцопитування компанії Active Group. Надію ініціатива Зеленського викликала в 10,6% опитаних, а зневіру - у 11,9%. Гордість відчувають 3,2 %. Крім того, 1,2% опитаних вважають, що виплата істотно покращить їхній фінансовий стан, 1,2% опитаних. Трохи покращить додаткова тисяча матеріальне становище майже 15%. Більшість - 70,8% - відповіли, що тисяча від Зеленського для них нічого не змінить, а 2 і 5,2% відповідно сказали, що допомога навіть трохи чи істотно погіршить їхній стан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube