Вовина тисяча: петиція про перегляд програми Зеленського набрала необхідні 25 тисяч голосів

Підтримки від держави потребує певний перелік громадян - пенсіонери, малозабезпечені сім'ї, багатодітні сім'ї та переселенці

Тисяча Зеленського
Зеленського просять обдумати доцільність своєї програми

Президента України Володимира Зеленського просять скасувати або ж переглянути його ідею роздати українцям по тисячі гривень. Зокрема, роздати ці кошти виключно тим людям, які їх потребують. Відповідна петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер на неї має відреагувати глава держави.

Петиція була оприлюднена на сайті президента України 14 листопада. Станом на 29 листопада документ зібрав понад 25 голосів.

"Повномасштабне вторгнення РФ - це серйозний виклик для всієї фінансової системи країни. Як для Державного бюджету України, так і для бізнесу та домогосподарств... Виникають проблеми з фінансуванням Сил безпеки та оборони, адже вони можуть фінансуватися лише за кошти, які були мобілізовані всередині країни, а це податкові надходження, внутрішній борг та інші неподаткові надходження. У суспільства формується бачення того, що Державний бюджет потребує додаткових ресурсів, то ж будь-які додаткові видатки викликають нерозуміння та дисонанс", - пише автор петиції. 

Автор наголошує, що метою програми президента є підтримка населення в зимовий період. Проте, це необхідно лише для певного переліку громадян - пенсіонерів, малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, переселенців тощо.

"Для домогосподарства із середнім розміром заробітної плати - ці кошти не будуть такими важливими. А ця різниця, яка сформується у наслідок чіткої адресності, дасть можливість збільшити розмір виплат саме для тих, хто їх потребує. Та все ж якщо президент України та Кабінет міністрів України, вважають, що в сучасних умовах впровадження програми з роздачі 1000 грн на громадянина є важливішою і остаточно вирішили її впровадити, то на основі вищевикладеного прошу спрямувати кошти по цій програмі адресно, виключно особам, які цього дійсно цього потребують", - закликав автор петиції.

Тисяча Зеленського

Президент Зеленський доручив Кабінету міністрів України запровадити з 1 грудня нову програму, відповідно до якої кожен громадянин отримає 1 тисяч гривень. Про це він сказав 25 жовтня у своєму вечірньому відеозверненні: 

"Я доручив Уряду запровадити з 1 грудня нову програму, яка буде відчутною для кожної сім’ї в Україні. Є-підтримка для всіх наших людей - дорослі, діти, кожна сім’я в Україні. Тисяча гривень на людину - на родину це вийде по кілька тисяч гривень, і кошти можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг, зокрема комунальних послуг, електрики. Квитки - це Укрзалізниця. Українські лікарські засоби. Також доручив, щоб ці кошти можна було витратити на українські книжки, на культурні послуги. Можна донатити на військових - волонтерам, на дрони. Усі деталі має визначити Кабмін і представити все це людям. Я чекаю цього найближчим часом. Першого грудня гроші мають бути у людей".

У Мінекономіки 26 жовтня розповіли, що кошти нарахують на віртуальну карту "Національного кешбеку", яку можна відкрити через "Дію". Також 28 жовтня заступник міністра економіки Олексій Соболєв пояснив, звідки в бюджеті кошти на нову соцвиплату. За його словами, кошти надали міжнародні донори, а за їхніми умовами їх не можна використати для військових видатків або на потреби оборони.

Українці розповіли, як ставляться до нової "Вовиної тисячі". Майже 40% громадян здивовані цією соціальною виплатою, натомість 27% відчувають роздратованість та недовіру. Про це свідчать дані соцопитування компанії Active Group. Надію ініціатива Зеленського викликала в 10,6% опитаних, а зневіру - у 11,9%. Гордість відчувають 3,2 %. Крім того, 1,2% опитаних вважають, що виплата істотно покращить їхній фінансовий стан, 1,2% опитаних. Трохи покращить додаткова тисяча матеріальне становище майже 15%. Більшість - 70,8% - відповіли, що тисяча від Зеленського для них нічого не змінить, а 2 і 5,2% відповідно сказали, що допомога навіть трохи чи істотно погіршить їхній стан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube