Vodafone оголосив про різке здорожчання своїх послуг: як зміниться ваш тариф

Компанія Vodafone анонсує підвищення тарифів з 24 грудня, вартість зросте на 70-120 грн

Послуги Vodafone здорожчають
Споживачам варто готуватися до подорожчання мобільних послуг у найближчі місяці

Мобільний оператор Vodafone з 24 грудня планує підвищити вартість чотирьох своїх тарифів на 70-120 грн. Оператор пояснює це економічною ситуацією. Також причина полягає у необхідності забезпечення стабільності мережі.

Загалом, споживачам варто готуватися до подорожчання мобільних послуг у найближчі місяці. Підвищення тарифів є частиною загальної тенденції на ринку мобільного зв'язку в Україні. Зокрема, ціна тарифів зросте наступним чином:

  • Joice Start: з 200 до 270 грн
  • Turbo: зі 180 до 270 грн
  • Joice Max: з 330 до 450 грн
  • Joice Pro: ціна також збільшиться (конкретна сума не вказана)

При цьому оператор запевняє, що зміни не стосуються обсягу наданих послуг. Додаткові хвилини та інтернет-трафік залишаються незмінними.

Нагадаємо, що на початку грудня компанія Київстар також оголосила про підвищення цін на свої послуги в середньому на 25%. Як і Vodafone, Київстар пояснив це економічною ситуацією, зокрема необхідністю витрат на забезпечення мережі альтернативними джерелами електроенергії.

Що саме вплинуло на здорожчання послуг операторів мобільного зв'язку

Придбання нових частот мобільними операторами Київстар, Vodafone та Лайфселл наприкінці листопада має покращити якість мобільного зв’язку в Україні. Оператори, які виграли лоти на радіочастотний спектр у діапазонах 2100, 2300 та 2600 МГц, зобов’язані збільшити покриття та забезпечити стабільний зв’язок на деокупованих територіях, на автошляхах та в населених пунктах з понад 2 000 осіб. Протягом двох років вони мають побудувати понад 1 500 базових станцій, з яких 500 - у перший рік.

Це дозволить значно розширити покриття та покращити якість мобільного інтернету для 95% населення України. Придбання ліцензій на частоти відбулося в рамках аукціону, в результаті якого мобільні оператори сплатили понад 2,8 мільярда гривень до державного бюджету.

Експерт з телекомунікацій Олександр Глущенко розповів у коментарі Інформатору, що вимоги до операторів мобільного зв’язку щодо забезпечення доступності зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість 4 годин, як було раніше – це наукова фантастика. І це говорить лише про те, що діалогу між державою і бізнесом – немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube