Внутрішнє зрадництво викликає лють: що означає заява Зеленського для депутатів та чиновників. Прогноз Володимира Фесенка

На думку політолога, можливості для чиновників та депутатів виїжджати за кордон будуть суттєво обмежені

Політолог Володимир Фесенко
Політолог Володимир Фесенко

У зверненні Володимира Зеленського 25 липня президент звернувся до депутатів, суддів, воєнкомам та іншим посадовцям з попередженням про неприпустимість хабарництва та поїздок на закордонні курорти під час війни. Що це: спроба розбудити сумління? Чи анонс майбутніх дій? Політолог Володимир Фесенко розповів Інформатору, як незабаром зміниться життя посадовців.

 

“Ніхто не пробачить ані депутатам, ані суддям, ані «воєнкомам» чи будь-яким іншим посадовцям протиставлення себе державі. Комусь там острови та курорти під час війни, комусь там заробіток у «воєнкоматі», комусь там хабарі в судах. Для будь-яких державних посадовців – це зрада державних принципів, це зрада інтересів суспільства”, - заявив Володимир Зеленський.

На думку політолога Володимира Фесенка ці слова є прологом до адміністративної заборони поїздок за кордон для чиновників і депутатів у всіх випадках, крім відряджень, кількість яких зараз суттєво скоротили. 

“Не знаю, як це оформлять юридично, але з’явиться вимога про те, що за порушення режиму воєнного стану, за поїздки за кордон без офіційних цілей, без узгодження з керівництвом чиновника чекає звільнення з посади, а депутата - позбавлення мандату. Щодо чиновників це можна вирішити постановою Кабміну. А по депутатах буде або неофіційне розпорядження, або рішення Верховної Ради щодо обмежень закордонних поїздок для депутатів”, - сказав Володимир Фесенко.

На думку політолога, ця заява голови держави є реакцією на громадську думку. На сьогодні відзначається дуже непроста тенденція, яка простежується і на рівні суспільства, і на рівні еліт. Це втома від війни.

“Не тільки чиновники і політики, але й значна частина простих людей втомились від війни. Прихильники ведення війни до переможного кінця критикують все, що не відповідає духу війни. Але переважна частина українського суспільства починає будувати щось схоже на мирне життя в умовах війни”, - сказав Володимир Фесенко. 

Що стосується боротьби з корупцією - то, на думку політолога, це не подія, а процес.

“Він триватиме зокрема і тому, що це буде одна з інституційних вимог до України в рамках європейської та Євроатлантичної інтеграції. Це те, що від нас будуть вимагати і в ЄС, і в НАТО. Без суттєвих зрушень в напрямі приборкання корупції вступу України до ЄС і НАТО не буде”, - зазначив Володимир Фесенко.

Скандали з виїздом депутатів за кордон

Журналісти помітили заступника голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народного депутата "Слуги народу" Юрія Арістова у люксовому готелі Waldorf Astoria Maldives на приватному острові Ітхаафуші. Вартість проживання у цьому мальдівському готелі варіюється від 100 тисяч до понад мільйона гривень за одну ніч залежно від номера. 

У 2019 році Юрій Арістов був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга Народу". У грудні 2022 року його обрали заступником голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. До цього він обіймав посаду голови Комітету з питань бюджету. Згідно з декларацією Юрія Арістова за 2020 рік, дохід його сім'ї склав близько 9 мільйонів гривень. Дружина депутата має автомобіль Porsche Macan R4 II 2019 року, а сам нардеп орендував машину Range Rover 2019 року. В декларації також не було вказано Range Rover Evoque 2013 року, яким наразі володіє Юрій Арістов. Журналісти раніше звернули увагу на те, що нардеп проявляв інтерес до екзотичних островів. Наприклад, у 2022 році він відвідав острів Занзібар в Африці разом зі своєю родиною. Вартість такого туру стартує від 170 тисяч гривень. 26 липня до народного обранця завітали з обшуком працівники СБУ

Скандал з одеським воєнкомом

Ексначальника Одеського облвійськкомату Євгена Борисова затримали у Києві 24 липня. Йому було оголошено підозру в незаконному збагаченні на суму сотень мільйонів гривень, а також в умисному ухиленні від виконання своїх службових обов'язків. У спробах уникнути слідства, колишній посадовець вживав заходів конспірації. Зокрема, він змінював номери телефонів, автомобілів та навіть місце свого розташування. Проте, не дивлячись на ці дії, слідство зуміло знайти Євгена Борисова і затримати його.

Особливий інтерес до Борисова стали проявляти після розслідування журналістів. Вони встановили, що мати мільйонера отримала житловий будинок в Іспанії вартістю понад 4 мільйонів євро, а також придбала автомобіль Mercedes-Benz EQV за понад 3 мільйони грн.
Печерський суд Києва, у вівторок, 25 липня, відправив мільйонера під варту на 60 днів. Але він може вийти на свободу, якщо за нього внесуть суму у 150 мільйонів гривень. 

Кейс Борисова став причиною початку системної перевірки способу життя воєнкомів з боку НАЗК. У зверненні 25 липня президент Зеленський розповів про підсумки цієї роботи.

“Сьогодні представили мені деякі попередні результати перевірки інших «воєнкомів», окрім колишнього одеського. І невтішні результати. Звичайно, правоохоронці реалізують їх у законний спосіб, і суспільство все побачить. Але хочу сказати всім таким «воєнкомам» і будь-яким іншим чиновникам, які чомусь думають, що суспільство нібито просто почекає, нібито можна нахабнішати десь у тилу. Ми виграємо цю війну, яку почала Росія. І ми виграємо для України таке державне життя, яке буде гідним наших героїчних захисників, кожного й кожної, хто зараз усі свої сили віддає захисту. Негідним у такому житті місця немає”, - заявив Володимир Зеленський. 

Раніше Інформатор повідомляв, які рішення будуть ухвалені під час Ради Україна-НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube