Які рішення будуть ухвалені під час Ради Україна-НАТО: прогноз Володимира Фесенка

Рада Україна-НАТО - новий інструмент, можливості якого поки що до кінця не зрозумілі

Політолог Володимир Фесенко
Політолог Володимир Фесенко

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скликав 26 липня засідання нової Ради Україна-НАТО на прохання Києва. За словами речниці НАТО Оани Лунгеску, обговорюватимуть останні події та транспортування українського зерна через Чорне море. Про те, яких практичних рішень чекати Україні, Інформатору розповів політолог Володимир Фесенко. 

“Це новий інструмент, який може мати антикризове значення. Наразі через обстріли з боку росії портової та зернової інфраструктури України склалась саме кризова ситуація. Але сенсацій не буде. НАТО висловить підтримку Україні, але конкретні рішення будуть ухвалюватись поза кадром на двосторонньому рівні. ППО, які потрібні для захисту півдня України, її портів та зернової інфраструктури будуть надходити від конкретних країн”, - зазначив Володимир Фесенко. 

На думку політолога, під час Ради будуть схвалені певні політичні домовленості. Але конкретні рішення будуть ухвалюватись на рівні переговорів з конкретними країнами. Деякі речі, про які можуть домовитись, не будуть предметом широкого розголошення. Про них не будуть повідомляти, щоб про це не знала росія. 

“Саме тому публічних сенсацій не буде. Скоріш за все, Рада ухвалить ПРОМІЖНІ рішення, надасть Україні певні обіцянки, але втілювати їх в життя доведеться у стосунках з окремими країнами. Тому що шукати ті ж самі ППО слід в арсеналах окремих країн. У НАТО немає власних арсеналів”, - сказав Володимир Фесенко. 

Єдине, в чому експерт абсолютно переконаний, так це в тому, що НАТО не створить військові конвої для торговельних кораблів, які йдуть в українські порти. 

“Можу впевнено сказати: такого не буде. Це ризик військових зіткнень з росією. НАТО цього буде уникати”, - сказав Володимир Фесенко. 

Політолог назвав намагання деяких чиновники давати прогнози - суспільною хворобою. 

“Посадовці розповідають, коли закінчиться війна, коли Україну приймуть в НАТО та ін. Я не раджу цього робити. Це неможливо спрогнозувати! НЕМОЖЛИВО! В даному випадку збирається засідання нового організаційного формату, партнерства між україною і НАТО. І це важливо для України. Для нас це тест! Дасть це якийсь результат чи ні - ми точно не знаємо”, - зазначив Володимир Фесенко. 

Зернова угода та гарантії безпеки у Чорному морі

Президент України Володимир Зеленський 22 липня, у телефонній розмові з секретарем НАТО Столтенбергом обговорив дії росії стосовно Чорноморської зернової ініціативи. Як відомо, 17 липня рф заявила про вихід з Зернової угоди, а також відкликає гарантії безпеки судноплавства. Через два дні країна-агресор додала, що вважатиме "залученими до конфлікту" країни, судна яких йдуть у порти України. Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цей крок рф цинічним, а президент Туреччини пообіцяв урегулювати це питання. 

Що таке Рада Україна-НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 11 липня заявив, що новостворена Рада Україна-НАТО суттєво розширює можливості Києва. За його словами, це новий рівень взаємин, який наближає інтеграцію України до Альянсу. Київ сподівається використати цю платформу для подальших консультацій із союзниками щодо впровадження реформ, які наблизять членство.

 

Раду Україна-НАТО може скликати як Генеральний секретар Альянсу, так і Україна, повідомив Столтенберг. Цей орган може приймати рішення, тобто Київ матиме таке ж право голосу, як і решта 31 країна-союзник НАТО. На відміну від Комісії Україна — НАТО, на якій лише обговорювалися питання, Рада може приймати рішення, які будуть виконуватися членами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube