У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
В Ірані можуть переглянути закон про носіння хіджабу
Влада Ірану оголосили про ліквідацію «поліції моралі», діяльність якої призвела до смерті жінки за «неправильне носіння хіджабу». В країні тривали масштабні протести через цей інцидент. Також Іран може переглянути закон про носіння хіджабу.
Про це повідомляє видання Alarabiya News. Влада прийняла рішення про ліквідацію після понад двох місяців протестів, спровокованих арештом 22-річної Махси Аміні за нібито «порушення суворого жіночого дрес-коду в країні». Після чого дівчина загинула.
«Поліція моралі не має нічого спільного з судовою системою, її скасували», - заявив генеральний прокурор Мохаммада Джафара Монтазері.
До слова, «поліція моралі», офіційно відома як Gasht-e Ershad, була створена під керівництвом жорсткого президента Махмуда Ахмадінежада, щоб «поширювати культуру скромності та хіджабу». Підрозділи почали патрулювати у 2006 році.
У вересні 2022 року співробітники поліції вбили 22-річну дівчину Махси Аміні в Тегерані. Її затримали та побили, бо вона носила завужені джинси та не одягла належним чином хіджаб. Згодом почалися протести, які перетворилися на один із найбільших викликів правлячому духовенству з часів Ісламської революції 1979 року.
Акції непокори отримали новий виток, пише видання Guardian, коли в ході переслідування протестувальників, поліція вбила 16-річну Асра Панахі. Іранські служби безпеки побили її до смерті прямо в класі школи, оскільки вона відмовилася співати пісню, в якій прославляють аятолу (духовного лідера) Рухоллу Хомейні.
“Правоохоронні” органи Ірану, зокрема добровольчий підрозділ КВІРу «Басідж» упродовж тижнів розганяли зібрання із застосуванням бойової зброї та сльозогінного газу. За даними організації «Правозахисники в Ірані», щонайменше 270 людей були вбиті й 14 000 заарештовані.
Демонстрації часом переростали у збройну боротьбу. Вбивство 25 жовтня офіцера Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), полковника Мехді Молашахи та Джавада Кіха, одного з командирів організації «Басідж», пов’язують з протестами. Молашахи, можливо, був відповідальний з організацією доставки іранських безпілотників до рф. Ми також писали про те, що росія може використовувати для ударів по інфраструктурі України балістичні ракети іранського виробництва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.