Військовослужбовці мають право на грошову компенсацію чи додаткові виплати: кого стосується

Виплати за невикористану відпуску передбачені для військовослужбовців, які мають дітей

Військовослужбовці з дітьми мають право на виплати та допомогу
Військовослужбовці з дітьми мають право на виплати та допомогу

Українські військові за свій службовий обов'язок мають право на додаткові пільги, виплати та компенсації. Наприклад, держава має виплатити гроші бійцям, що не використали щорічну або додаткову відпустку. Як отримати компенсацію?

Законодавством Україні у разі звільнення з військової служби передбачені виплати компенсації за невикористані дні, зокрема за минулі роки, щорічної основної (додаткової) відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, та додаткової відпустки.

Крім того, компенсаційну виплату також нарахують звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів

Зазначається, що військовослужбовець, який звільняється зі служби, для отримання компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, має звернутися з відповідним рапортом на ім'я командира військової частини, в якому зокрема зазначається:

  • дата звільнення з військової служби;
  • кількість днів невикористаної додаткової відпустки за кожен рік;
  • підстава звільнення з військової служби;
  • норма закону, що передбачає таку компенсацію.

Хто може отримати підйомну допомогу

Підйомна допомога – це грошова допомога, яка виплачується у разі переїзду військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом. А також тих, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України:

  • на нове місце військової служби в інший населений пункт у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням на навчання до військових навчальних закладів термін навчання в яких становить шість місяців і більше, без збереження посади за попереднім місцем служби;
  • у зв’язку з передислокацією військової частини.

Як отримати підйомну допомогу:

  • Військовослужбовець особисто пише та подає рапорт командиру військової частини про надання підйомної допомоги.
  • Командир військової частини ставить свою резолюцію на рапорті про надання підйомної допомоги військовослужбовцю.
  • Наказ про виплату підйомної допомоги готується службою персоналу військової частини.
  • Командир військової частини підписує наказ із зазначенням у ньому грошової суми до виплати.

Підйомна допомога військовослужбовцям, у тому числі на членів сім’ї, виплачується не більш як за два переїзди військовослужбовця протягом календарного року, пов’язані з призначенням на посади чи передислокацією військової частини (підрозділу).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube