Військові можуть заповідати виплату одноразової допомоги родичам: рішення Кабміну

Читать на русском

Такий "заповіт" складається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом або командиром військової частини

Читать на русском
Військовослужбовці
Військовослужбовцям дозволили "заповідати" одноразову грошову допомогу родичам

Такий "заповіт" складається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом або командиром військової частини

Кабмін розширив коло осіб, які можуть "заповідати" одноразову виплату у разі загибелі. Відтепер не лише державні службовці, а й військові мають право оформити розпорядження, у якому вкажуть, кому саме буде виплачена одноразова грошова допомога у разі їх загибелі. Справжність підпису на такому розпорядженні підтверджує командир військової частини або нотаріус.

Відповідну постанову №550 уряд ухвалив 14 травня. У документі обов'язково зазначаються частка належної до виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі, а також особа, якій здійснюватимуться такі виплати.

Тепер військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, призвані на збори або службу у резерві, мають право скласти заповіт, де визначити, кому і в яких частках буде виплачена одноразова грошова допомога у разі їх загибелі. Це право дає їм можливість самостійно розпорядитися коштами та забезпечити своїх близьких.

В документі обов’язково зазначаються:

  • військове звання, ПІБ, дата народження
  • місце проживання або перебування (реєстрація місця проживання)
  • РНОКПП
  • місце і час складання
  • частка належної до виплати одноразової грошової допомоги
  • особа, якій буде здійснюватися виплата

Важливо зазначити, що таке розпорядження складається письмово в довільній формі, але має містити всі перелічені вище дані.

В особистому розпорядженні також можуть зазначатися відомості щодо ТЦК, яким призваний на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти. Справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує командир військової частини або нотаріус.

Оригінал цього документа передається командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на ньому справжності підпису або в 10-денний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копії. Копія документа зберігається у військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста.

Після засвідчення справжності підпису оригінал передається командиром до служби діловодства військової частини, реєструється в установленому порядку та: надсилається для зберігання до ТЦК (оригінал особистого розпорядження); долучається до особової справи військовослужбовця СБУ, іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил.

Особам, яким під час виконання службових обов’язків став відомий зміст особистого розпорядження, заборонено розголошувати його зміст. Оригінал документа надсилається до ТЦК у конверті (пакуванні) засобами фельд’єгерського зв’язку, поштового зв’язку або в іншій спосіб, що унеможливлює вільний доступ до інформації, яка міститься в ньому. Оригінал зберігається в особовій справі.

Хто має право на одноразову грошову допомогу у разі загибелі військового

Незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої особи. Серед осіб, які за відсутності особистого розпорядження про відповідні відсотки мають право на отримання одноразової грошової допомоги, є:

  • діти, у тому числі зачаті за життя загиблої особи та народжені після її смерті;
  • діти, стосовно яких загиблу було позбавлено батьківських прав;
    один із подружжя, який пережив загиблу особу;
  • жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі (за умови, що цей факт встановлено рішенням суду).

До громадян, які за відсутності особистого розпорядження про відповідні відсотки мають право на отримання одноразової грошової допомоги, належать:

  • батьки (усиновлювачі) загиблої особи, якщо вони не позбавлені стосовно неї батьківських прав;
  • онуки загиблої особи, якщо на момент її загибелі їх батьки загинули;
    утриманці загиблої особи.

Нагадаємо, що Уряд спростив подачу заяви для призначення одноразової грошової допомоги (ОГД) у разі загибелі (смерті) чи інвалідності захисників і захисниць України. Звернутися за виплатою до Мінветеранів тепер можна через ЦНАПи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.